Bilinmeyen Donanım Aygıtı Tespiti ve Yüklenmesi

Bilgisayarınızda aygıt yöneticinizde bilinmeyen donanım aygıtı yazısının hangi aygıta ait olduğu tespitinin yapılması ve o donanım elemanının sisteme tanıtılması videosuna yer verilmiştir.

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımıza format attıktan sonra en çok uğraştığımız şey nedir? Hele de CD veya DVD'lerini kaybetmişsek, donanım elemanlarını bulmak ve yüklemek değil mi? Acaba hangi ekran kartıydı, hangi ethernet kartıydı, hangi ses kartıydı diye uğraşır dururuz.

Ahlanıp vahlanmaya gerek kalmadan, size göstereceğim çok basit bir yöntemle bu işten hızlı bir şekilde sıyrılacaksınız. Aslında bu yöntem sayesinde, size bilgisayarınızı yaptırmak için gelen arkadaşların, komşuların vb.kişilerin bilgisayarlara bu sayede yardımcı olabilirsiniz. Genelde komşular, az bilgisayar bilseniz bile hemen size postalıyorlardır format at diye:) İşte o bilgisayarların donanım tanıtım DVD'leri yoksa? O zaman yandınız, hayli uğraşacaksınız demektir. Ama dediğim gibi, bu videoyu izlediğinizde artık tüm donanımların tespitini yapacaksınız. Eh, bize de bir dua edersiniz herhade:)

Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Ömer Bozalan
Gümüşhane doğumludur. 2005 yılında Sakarya Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirdi. Üniversite zamanında Kocaeli Belediyesi Konservatuarını kazanarak 4 yıl boyunca konservatuarda bağlama, mey, solfej, T.H.M repertuar ve Batı müziği eğitimi aldı. Kocaeli Belediyesi T.H.M korosunda bir çok konsere çıktı. <p>Şu anda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan KO-MEK'te Bilgisayar İşletmenliği, Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Tasarımı ve Bilgisayar Bakım Onarım öğretmenliği yapıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git