Bilgisayarımızdaki Yabancı Uygulamalar

Programlar kurulurken -özellikle ücretsiz olanlar- yanlarında sponsor uygulamalar içeriyorlar. Bunlar genelde toolbarlar veya masaüstüne ilişen kısa yollar ya da ufak uygulamalar oluyor. Bunun için bilgisayarımıza bir program kurarken kurulum sırasında "ileri" tuşuna ekrandaki yazıları okumadan basmamalıyız.

Teknoloji ile birlikte hayatımıza o kadar çok yenilik girdi ki, elektronik aletler olmadan yaşamak çağımız insanları için neredeyse imkânsız hale geldi. Bu gelişmelerin başını çeken de şüphesiz ki bilgisayar teknolojileri. Bilgisayarlarımız ile biz adeta kenetlenmiş durumdayız. Masa üstü sistemler derken diz üstü bilgisayarlar ve şu aralar da mini bilgisayarlar hayatımıza girmiş durumda. Artık hemen hemen her yerde internet bağlantısına da ulaşabiliyoruz. Mobil modemlerimiz de var.

Her işte, her şeyde zor veya bizi sinir küpü eden olumsuzluklar oluyor. Biz standart bilgisayar kullanıcıları da birçok sinir bozucu durumla karşılaşıyoruz. Geçen günlerde bir arkadaşım bilgisayarında (kendinin kurmadığını iddia ettiği) yabancı programcıklar, bir sürü toolbar olduğundan bahsetti. İnternet tarayıcısı bu toolbarlar ile dolmuş taşmış.

Burada arkadaşım doğru söylüyordu, ne o küçük programları ne de o sinir bozucu toolbarları kendisi kurmuştu. Sadece ufak bir dikkatsizlik sonucu istemediği uygulamalar bilgisayarındaydı. Programlar kurulurken -özellikle ücretsiz olanlar- yanlarında sponsor uygulamalar içeriyorlar. Bunlar genelde toolbarlar veya masaüstüne ilişen kısa yollar ya da ufak uygulamalar oluyor. Bunun için bilgisayarımıza bir program kurarken kurulum sırasında "ileri" tuşuna ekrandaki yazıları okumadan basmamalıyız. Kurulum esnasında sponsor uygulamaları kabul etmeyebiliriz. Bu işlem saten çok basit, yapmamız gereken: sponsor uygulamaların yanındaki kutucukların işaretlerini kaldırmak olacaktır.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 10 yıl önce
teşekkürler :)
• 10 yıl önce
Eline saglık ;)
• 10 yıl önce
Emegine saglık
• 9 yıl önce
Her "şey" ayrı yazılır.Lütfen bu konulara da dikkat edelim.
• 9 yıl önce
[u]TheKingOfSah[/u] Evet "şey" kelimesi her zaman ayrı yazılır. Fakat burada gözümden kaçmış. Yönetici arkadaşımız gerekli düzeltmeyi yapmış. 1661 kişi arasında bir tek siz dikkat etmişsiniz :)

Yukarı Git