Batch Process ile Otomatik İşlemler

Birden fazla fotoğrafa aynı işlemi yapmak için zaman kaybetmeyin!Batch Process ile birden fazla fotoğrafı aynı anda istediğiniz boyutlara getirebilir, aynı anda hepsini siyah beyaza çevirebilirsiniz. Üstelik aynı anda yapabileceğiniz işlemler sınırlı sayıda değil!

Öncelikle aynı işlemleri uygulayacağınız fotoğrafları belirleyin. Daha sonra File > Batch Process... komutunu çalıştırın. Açılan ekranda belirlediğiniz dosyaları Add diyerek ekleyin. (Seçtiğiniz fotoğrafların hepsi aynı klasördeyse Add All diyebilirsiniz)Fotoğrafların seçimini tamamladıktan sonra bir sonraki adıma geçmek için Next düğmesine tıklayın.

Açılan ekrandan sol tarafataki Batch Options alanından fotoğraflara uygulamak istediğiniz işlemleri seçin ve Add butonuna basarak ekleyin. Ekleme işlemini yaptıktan sonra detaylı ayarları pencerenin alt kısmından yapabilirsiniz.İşlemleri de belirledikten sonra bir sonraki adım için Next düğmesine tıklayın.

Bu adımda fotoğrafın kayıt şeklini ve yerini de belirledikten sonra Batch butonuna basarak işlemi tamamlayın.Tüm bu işlemler sonucunda, belirlemiş olduğunuz özellikler seçtiğiniz tüm fotoğraflara uygulanacak ve seçmiş olduğunuz şekilde kayıt edilecektir.

Batch Options bölümünde bulunmayan özellikleri uygulamak...

Eğer tüm fotoğraflara uygulamak istediğiniz özellikler Bath Options bölümünde yer almıyorsa; uygulamak istediğiniz işlemi öncelikle bir fotoğraf üzerinde uygulayın.

Ardından History panelinden bu işlemi seçerek Save steps as a Command butonuna tıklayın.Artık seçmiş olduğunuz işlem Batch Options ekranında yer alacaktır...
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 13 yıl önce
Güzel bir ders.. photoshop action bilmeyenler için ideal.. daha kolay.. teşekkürler..
• 13 yıl önce
Güzl.Tşkler
• 13 yıl önce
resim galerisi kurmada zorlanıyorum yardım edebilirmisiniz
• 13 yıl önce
Allahııııımm unu daha önce öğrenseydim ya... Web sitesi yaparken en az iki günüm heba oluyormuş Teşekkürler
• 13 yıl önce
güzel
• 13 yıl önce
bu işlemde dosya isimlerini 1,2,3... şeklinde sırayla olacak şekilde isimlendirilebilir mi? ben göremedim .yada başka bir program önerebilir misiniz?
• 12 yıl önce
Batch image resize adında programlar var ordan istediğiniz şekilde isim verebilirsiniz.

Yukarı Git