Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlin alırken nelere dikkat edilmeli? En çok verim nasıl alınır?

Backlink Nedir?

Backlink sitemizin arama motorlarında istediğimiz bir kelimede yükselmesini ve pagerank değerimizin artmasını sağlayan bir araçtır. Yani bizim sitemizin adresini Google arama motorunun botuna referans gösterir. Google?ın siteyi gezen botu da bu linki görerek bizim sitemize gelir ve bu bize avantaj kazandırır.

Backlink Alırken Hangi Siteleri Tercih Etmeli?

Backlink alırken backlink alacağımız sitemizin içeriği ile link eklenecek sitenin içeriği aynı olursa çok daha büyük bir adım öne geçeriz. Backlink aldığımız sitelerin pagerank (pr) değerlerinin yüksek olması da bizim backlink sayımızın yüksek olmasında önemli bir etkendir. Arayacağımız bir diğer etmende link alacağımız site¬lerdeki link çıkışlarının az olmasıdır, bu da bizim için bir avantajdır. En önemli etmenlerden biri ise, sitelerin Dmoz kaydının olması ve Alexa değerinin yüksek olmasıdır. Dmoz etmenini tercih etmemizin nedeni, dmoz kaydı olan sitelerin Google botu tarafından daha sıklıkta taranması ve çabuk indekslenmesidir. Yani linklerimizi Google Bot daha çok görecek ve bizi sevecektir. Alexa sıralaması yüksek olan siteleri tercih etmemizin nedeni ise, Google'ın Alexa sıralaması yüksek olan sitelere daha çok önem vermesidir. Link aldığımız sitelerin index sayılarının yüksek olması da bizim için önemlidir. Çünkü linkimiz o kadar fazla sayfada yayınlanacak ve Google botu linkimizi daha çok görecektir.

Backlink Kodumuzu Ekletirken Nasıl Bir Kod Kullanmalıyız?

Backlink aldığımız sitelere sıradan bir kod yerine, bilinçli yazılmış ve amacımıza ulaşmamıza yardımcı olacak en uygun kodu tercih etmeliyiz.

Peki bunu nasıl yapacağız?


<a title= "sitemiz ile ilgili anahtar kelimeler" href= "siteadresimiz"> arama motorunda yükselmek istediğimiz kelime</a>Örnek :

<a title="photoshop, kurs" href="http://www.sanalkurs. net/">Photoshop Dersleri</a>Üstteki örneğimizde Sanalkurs.net sitesinin "Photoshop Dersleri" kelimesinde arama motorunda yükselmesi için verimli olacak bir kod yapımız var.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkürler:D
Anlatımın için teşekkürler Okan abi, ayrıca fazla backlink almanın dezavantajları var mıdır? bazı yerlerde fazla backlink alınmasının zararlı olacağı yazıyor.

Yukarı Git