Any Data Recovery Kurumu ve İncelemesi

Silme işlemini geri getirmenin bir çok yolu ve programı var. Ücretsiz bir araç olan Any Data Recovery programı da bunlardan biri.

Kişisel bilgisayarlarımızda olsun, şirket bilgisayarında olsun, bireysel kullanımlarda çoğu kişi özel dosyaları ile işlem yapıp siler. Artık bu dosyaların kimse tarafından bulunamayacağını güvende olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Malesef bilgisayardan silinen veriler sadece gözden kayboluyor. Yani siz sil dediğinizde sadece arka plana gidiyorlar ve ilerleyen günlerde disk kapasitesini doldurup çok yoğun veri girişi yapmaz ve o dosyanın tutulduğu disk bölgesine başka bilgiler yazılmazsa bilgisayar kullanımda kaldığı sürece o bilgiler de disk üzerindeki yerlerinde hayatlarına devam edebilirler.

Hatta özel bilgilerin tutulduğu ve imha edilmek istenen diskler üzerindeki bilgileri yok etmek için özel yazılımlar bile mevcut. Ama biz konunun yararlı bölümüyle ilgileneceğiz bugün. Yani ofisinizde ya da evinizde yanlışlıkla veya bilerek silip sonra ihtiyaç duyduğunuz dosyaları nasıl geri getirebileceğinizi göstereceğiz.

Silme işlemini geri getirmenin bir çok yolu ve programı var. Ücretsiz bir araç olan Any Data Recovery programı da bunlardan biri. Program bize bilgisayarımızdan sildiğimiz dosyaları tekrar geri getirmemiz için yardımcı oluyor. Üstelik en basit bilgisayar bilgisi olan kullanıcılar bile iki adımda dosyalarını geri getirebilirler.

Any Data Recovery ücretsiz sürümünde 500 MB boyuta kadar olan dosyaları geri getirmeyi sağlıyor. Eğer sildiğiniz ve geri getirmeyi düşündüğünüz dosyalarınız varsa, en iyi çözüm diyebiliriz.

  • Etiketler;
Emrah Yüksel
Merhabalar; Ben emrah yüksel; "Bilgininde zekatı vardır" felsefesi ile sürekli bir şekilde öğrendiklerimi öğretiyorum. Bazen bir php eğitim videosu ile, bazen javascript, bazen css bazende enteresan konular ile ilgili çektiğim eğitimler ile sürekli olarak karşınızda olmaya çaba gösteriyorum. Sizde sürekli kendini geliştirmeye inananlardansanız mutlaka ama mutlaka sizleri kanalıma abone olmaya bekliyorum. Hayat gerçekten öğrendikçe ve öğrendiklerini sürekli olarak paylaştıkça güzel...
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git