Antivirus Kullanmadan Sürücülerdeki Virusleri ve Autorun Dosyalarını Temizleyin

Bu komutlar sayesınde bilgisyarınıza takılan flash diskleri ve diskleri antivirus kullanmadan temizleyebileceksiniz.Eğer sileceğiniz virus aktif halde değilse bu komutlar ile autorun.inf ve virus dosyalarını silebilirsiniz.

Bu komutlar sayesınde bilgisyarınıza takılan flash diskleri ve diskleri antivirus kullanmadan temizleyebileceksiniz.Eğer sileceğiniz virus aktif halde değilse bu komutlar ile autorun.inf ve virus dosyalarını silebilirsiniz.

Başlat menüsünden Çalıştır'a tıklayınız. Gelen komut satırına cmd yazarak komut istemini açınız.

Sürücünüzü yazınız c:, d: gibi sürücü açıldıktan sonra satıra şu komutu yazın


attrib -s -h -r autorun.infBu komutla görünmeyen dosyalar klasorünüzde görülür. Sürücünüün dizinine girmeden aynı komut istemine


del autorun.infyazarak autorun.inf dosyasını silebilirsiniz. Eğer virüs veya nesnenin ismini bilmiyorsanız Tab tuşuna basarak dosyaların isimlerine bakabilirsiniz.

Bu komutları tüm nesneler için de uygulayabilirsiniz.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Cok denedim olmadi C ve D ye bulasti her yolu ama her yolu denedim Sonra format attim. Kolay Gelsin.
valla herhalde bi yerde yanlışım var ama denedim olmadı ama yinede emeğine yüreğine sağlık paylaştığın için Zaten bilgi saklı kalmış bir hazinedir paylaştıkça değer kazanır :)
Eğer bilgisayarına virüs bulaşmıssa yapılacak bir şey yok anlattığım konu ise yenı format attıysa ve Antivirusun yoksa suruculerdekı vıruslerı sılmek meselesıdır.
bilgisayarımda LOCAL Settings Kalsörünün içerisinde otmgvva.xva adlı trojan var virüz taraması yaptığımda Trojan-PWS.Delf!IK virüsünü buluyor ama silince tekrar kendini yeniliyor. İnternete bağlanmamama engel oluyor.
ben mi yanlış yapıyorum bilmiyorum ama defalarca yazdım komut yazımı yanlış diyor yani hiçbişiy olmadı :(
valla hiç boşa uğraşmayın bunla oluyor ama bence birde winrar veya nero yu deneyin..winrar ı açıp oradan flash diskinizi seçin saklı dosyalar orada
autorun.inf ile bulasan virusler windowsun system32 klasorune kendilerini kopyalar bunun icin suruculerin ana dizinindeki virusleri silmeniz cozum olmaz, bilgisayari yeniden baslattiginizda virus yeniden dosylarini c ve d suruculerine atacaktir. Cozum olarak bilgisayarinizi komut istemiyle guvenli mod da baslatin. sonra c:windowssystem32 klasorune girin (c:>cd windows sonra cd system32 komutlarini verin. c:windowssystem32> klasorune ulastıgınizda attrib komutunu yazin ve enter tusuna basiniz) system32 klasorundeki dosyalar listelenmeye baslayacaktir dosyalar gecerken dosya isminin basinda A S H R c:windowssystem32olhrnmr.dll ornegin u dosya virus dosyasi anlamina geliyor yani basinda A S H R niteliklerini gordugunuz dosyalarin isimlerini bir yere not edin. listelemeyi duraklatmak icin klavyeden pause tusuna basabilirsiniz. listeleme bitip virus olan dosyalari buldugunuda attrib -s -h -r olhrnmd.dll komutu (örnektir dosya adi farkli olabilir) kullanarak bu dosyayi silinebilir hale getirin. dosya silme icinse del olhrnmd.dll komutunu kullanabilirsiniz. ayni islemleri c ve d suruculerinizede uygulayini fakat c surucusunde ntldr io.sys config.sys autoexec.bat ntdetect.com dosyalarini sakin silmeyin bunlar windowsun sistem dosyalaridir. system32 icerisinde bulasan virusun dosya isimleri genelde kavo tavo ckavo nmd*.* olhr*.* blax*.* oluyor. not: temp klasorunuzu silmeyi unutmayin bu islemlerden sonra.
combofix kullanın o siliyor autorun.inf dosyalarını
USB Disk Security de siliyor autorunları yapamayan arkadaşlara tavsiye edeerim.

Yukarı Git