Angellist'te Trend Olup Yatırımcı Çekmek İçin Ne Yapmalı?

Angellist'te Trend Olup Yatırımcı Çekmek İçin Ne Yapmalı?

Angellist'te girişimlerinizle dikkat çekmek için ne yapmalısınız?

Angellist'te trend olup yatırımcı çekmek için yapılması gerekenler:

1 - Angellist'te kendi sektörünüzdeki kişileri teker teker takip edin. (Yatırımcılar daha az geri takip, girişimciler ve diğer kişiler daha fazla geri takip yapacaklardır bunu unutmayın.)

2 - Bu şekilde takip et takip edil yöntemiyle en az 2000 takipçiye ulaşın. (Büyük ihtimalle en az 15.000 kişiyi takip etmeniz gerekecek aklınızda olsun.)

3 - Trend listesine çıkmadan önce girişim sayfanızı en iyi şekilde doldurduğunuzdan emin olun.

4 - Trend listesine çıkmadan önce yatırımcılara ayrı bir mesaj, girişimcilere ve diğer kişilere ayrı bir mesaj hazırlayın. Yatırımcılara yollayacağınız mesajlar yatırım konusunda ilgisini çekebilecek bir pitch, girişimcilere ve diğer kişilere yollayacağınız mesajlarda ise trend listesine çıkmak için insanların girişiminizi takip ederek size destek verebileceğini ve buna çok ihtiyacınız olduğunu belirtin. (aynı zamanda sizden bir istekleri olup olmadığını da sorarsanız daha fazla geri dönüş alırsınız). Mesajları olabildiği kadar kısa tutun.

5 - Şimdi trend listesine çıkmak için Angellist'te sizi takip eden herkese bu mesajları yollamaya başlayın. Bu mesajları 1 gün içerisinde yollamaya çalışın.

6 - Ardından Linkedin, Twitter, Email, Facebook, Forumlar gibi aklınıza gelebilecek her yerden insanlardan destek isteyin.

7 - Bu adımları en iyi şekilde uygularsanız trend listesindesiniz.

8 - Trend listesinde kalmak için günlerce bu adımları her yerden devam ettirin.

Bu adımları uyguladığım 2 girişimimde trend listesine çıktı. Bir tanesi 50'den fazla yatırım teklifi aldı ve 12 gün boyunca trend listesinde kalıp, anasayfaya da çıktı.

Kaynak: Levent Cem Aydan

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git