ADWARE'lere Karşı Mücadele

ADWARE'lere Karşı Mücadele

PC ya da mobil aygıtımıza bulaşan, kapatılması ve kaldırılması zor istenmeyen yazılımlar olan Adware'ler hayatınızı kabusa çevirmesin.

  Günlük hayatımızda, bilgisayar ve mobil aygıtımızla meşgul iken ADWARE'ler ile hepimiz sürekli karşılaşmaktayız. Çoğumuz için önemli bir tehdit olmadığı değerlendirilerek göz ardı edilmektedir. Ne yazık ki onlarla beraber yaşamaya alışmışızdır.

  Nedir Adware; PC ya da mobil aygıtınıza afiş ve pop-up şekillerde kapatılması zor, istenmeyen reklamlar taşıyan yazılımlardır.

  Bitdefender'a göre en kötü 5 adware tehdidi şunlardır;

   -  Swift Browse,

   -  Plush,

   -  Browse Fox,

   -  Linkury,

   -  Net Filter,

 Daha önce "Siber Güvenlik" konusunda genel bir giriş yazısı hazırlamıştım. Bundan sonraki yazılarımda "Siber Tehditler" ve "Savunma Yöntemleri" ne ilişkin daha detaylı konuları siz meraklı okuyucularımız ve bilgisayar meraklılarına sunacağım. 

 Bu kapsamda "Adware" leri incelemeye devam edelim.

 Adware'ler ile mücadele kapsamında hangi programları kullanabiliriz;

 -  Adware Removal (Bitdefender'ın-ücretsiz-en uygun programlardan biri...),

 -  FreeFixer,

 -  Adw Cleaner,

 -  Ad-Aware,

 -  Junkware Removal Tool,

 -  AdBlock Plus,

 -  Ad Muncher,

 Sizlere "Siber Güvenlik" konularında bilgi arz ederken, denediğim ve iyi sonuç aldığım programlardan da bahsediyorum. Bu kapsamda bundan sonraki yazılarımda daha efektif ve etkin kullanımı olan programlara (değerlendirmem sonucu) ilk sıralarda yer vereceğim.

 Şayet "internet explorer" kullanmıyorsanız "Adblock Plus" bir eklentiyle reklamları engellemeniz faydalı olacaktır.

 Son derece faydalı ve başarılı olduğuna inandığım "sanalkurs" sitesinin müdavimi, bilgisayar, bilişim ve güvenlik dostu tüm arkadaşlara kolaylıklar dilerim...

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git