Adobe Photoshop Sertifika Sınav Süreci

02.07.2013 tarihinde Bilginç IT Academy'de Adobe Photoshop Professional Certified Expert sınavına girdim. Sertifikayı aldım, sınav öncesi süreç ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım.

02.07.2013 tarihinde Bilginç IT Academy'de Adobe Photoshop Professional Certified Expert sınavına girdim. Sertifikayı aldım, sınav öncesi süreç ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım.

Öncelikle Adobe sınavlarını linkinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
http://training.adobe.com/certification/exams.html#p=1&certificationType=certification

Bu adreste hangi Adobe programı sınavına girmek istediğinizi, sınavda gelecek olan soruların başlık ve içeriğiyle ilgil bilgiler, hangi dilde gireceğinizi ve yardımcı dosyalara erişebilirsiniz.Photoshop Professional sınavında gelen soruların başlıkları.

[*] Managing Assets Using Adobe Bridge
[*] Using Camera Raw
[*] Understanding Photoshop Fundamentals
[*] Understanding Selections
[*] Understanding Layers
[*] Understanding Adjustments
[*] Editing Images
[*] Working with Design and Print Production
[*] Working with Video
[*] Outputting for Web, Print, and Mobile

Not: Programın versiyonuna göre konu başlıkları değişebilir.

Sınavda 64 + 10 : 74 soru var 64 soru Photoshop ile ilgili 10 soruda genel olarak sorulan soru neden sertifika alıcan vb. gibi. Sınavı kazanabilmek için %74 baraj geçme zorunluluğu var. Fakat bu soru sayısı, sınav süresi ve baraj diğer programın sertifika sınavlarında değişiklik gösterebiliyor. Örn: Flash Barajı %70 gibi.

Sınavda türkçe dil seçeneği mevcut değil. İngilizce, japonca, fransızca, almanca gibi istediğimiz dilde sınava girebiliyoruz ama versiyona da göre dil seçenekleri farklılık gösterebilir. Sınav Türkçe olmadığı için sınav uzun sürebiliyor. İngilizceniz iyi değilse anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Sorunun içindeki bir kelimeyi çok farklı anlamda kullanabiliyor.

Sınavı geçmek için iyi derecede ingilizce bilmek yetmiyor aynı zamanda sektör ve program bilginizde çok iyi olmalıdır. Beklemediğiniz yerden mutlaka ama mutlaka kesin soru geliyor. Help dosyasını indirip çalışın.

İşin özeti ingilizceniz çok iyi, sektör bilginiz çok iyi ve son olarak program bilginiz çok iyi olması gerek. Bunlara sahipseniz sizde adaysınız.

Bol şans.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git