Actiom Script 3.0 ile XML Foto Galeri Yapmak

Bu dersimizde XML kullanarak açıklamalı foto galeri yapımını göreceğiz.

Bu dersimizde Flash ActionScript 3.0'da XML kullanarak açıklamalı foto galeri yapımını göreceğiz. 

Erol Demirer
1978 yılının en sıcak zamanlarından sayılabilecek Ağustos ayının 23. günü saat 16.30 sıralarında dünyaya gelmiş, yaptığı son dakika atağı ile Aslan burcuna yetişmiştir. <p>İlk ve Ortaokul öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Lise yıllarına İstanbul Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde başlamış olsa da bir süre sonra eğitim hayatına Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi’nde devam etmiştir. Mesleğe olan ilgisi ortaokul yıllarında başlamış olup, o dönemde yaz tatillerinde küçük bir matbaada çalışarak hem meslek, hem de iş hayatına başlamıştır. <p>Çocukluk ve gençlik yılları İzmit’te geçmiştir. Bu zaman zarfı içerisinde çok sık gidip geldiği İstanbul’a yerleşmesi ise askerden sonra 2002 yılı başlarıdır. İstanbul’a yerleştikten sonra bir çok reklam ajansı ve kurumsal firmada Grafik Tasarımcı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda Freelance olarakta çeşitli firmalarda çalışmıştır. Bu firmalardan bazıları Üçel Reklam Ajansı, Yüce Yayıncılık, Strateji Parkı, MacroMicro, Koleksiyon Mobilya sayılabilir. Çalışma hayatında bir çok başarılı projeye imza atmıştır. <p>Alanında uzman olduğu konulardaki bilgilerini insanlarla paylaşma isteği sayesinde atıldığı eğitmenlik macerasının başlangıcı ise 2005 yılına dayanmaktadır. Bu dönemde yolları Bilimer Bilişim Akademisi ile kesişmiş ve eğitmenlik hayatına başlamıştır. Bilimer’den sonra Akademi İstanbul’da da Eğitim Görevlisi olarak çalışmıştır. <p>Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Adobe Acrobat Professional, Adobe Flash, Adobe Dreamweaver, Adobe Fireworks, QuarkXPress vb. programlar ile birlikte ActionScript 3.0 ve CSS üzerine de bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir. <p>2008 yılının sonunda Medyasoft’un açmış olduğu Adobe Publishing Expert sınavına katılmış ve sınavı başarı ile bitirerek Adobe Yayıncılık Uzmanı (APE) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. <p>2009 yılı ile birlikte Medyasoft ile anlaşmaya varmış ve Medyasoft’un Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütmüş olduğu bir projede Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli ilerinde öğretmenlerimize Adobe Web Premium CS3 ve CS4 paketlerinin eğitimleri verilmektedir. <p>Eğitimlerin yanısıra ajans ya da firmalardan gelecek olan tekliflere (Freelance ya da tam zamanlı) açıktır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 10 yıl önce
iyi güzel video hazırlayıp burda paylaşıyorsunuz ama küçük ekranda yazdığınız kodları görmek pek mümkün olçmuyor.şu videoları tam ekran izleyebilceğimiz şekilde yapsanız ne makbule geçcek.
• 10 yıl önce
iyi güzel video hazırlayıp burda paylaşıyorsunuz ama küçük ekranda yazdığınız kodları görmek pek mümkün olçmuyor.şu videoları tam ekran izleyebilceğimiz şekilde yapsanız ne makbule geçcek.
• 10 yıl önce
Videolar burada tam ekran olarak izlenmiyor. Nedenini bilmiyorum. Ama sanırım Siracel konu ile ilgilenecektir.
• 10 yıl önce
Nedense tam ekrana izin verilmiyor. Ancak Vimeo yazısına tıkladığınızda videoyu Vimeo sitesi üzerinde açabilir, orada tam ekran olarak izleyebilirsiniz.
• 10 yıl önce
Ya da benim siteme gidip orada tam ekran izleyebilirsiniz :gul:
• 10 yıl önce
:) öle yapıyorum bende sizin siteden girip izliyorum.
• 10 yıl önce
Mükemmel bir paylaşım olmuş çok çok teşekkürler.
• 10 yıl önce
bu oknunun kodunu alabilirmiyim acaba
• 9 yıl önce
Çok güzel bi ders olmuş. Bende aynısını yapayım dedim olmadı herşeyi kontrol ettim hepsi aynı neden olmadı acaba ?? İlgilenirseniz sevinirim.
• 9 yıl önce
çok güzel
• 8 yıl önce
Tebrikler gerçekten başarılı bir eğitim olmuş.

Yukarı Git