9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri'nin Ardından

9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri'nin Ardından

İstanbul Üniversitesi'nde gerçekleşten 9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri'ne katılım yine çok güzeldi.

2016'nın ilk yarısında 9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri ile İstanbul Üniversitesi'nde Sanalkurs katılımcıları ile bir araya gelmek her zaman olduğu gibi bizler için büyük bir onur oldu.

Seminerle ilgili ilk adım İstanbul Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübü yöneticisi Sabri Aydoğan'ın Sanalkurs ile iletişime geçmesiyle başladı. Sanalkurs yazarlarımızdan Muhammet Akkuş'un da süreçte çok desteği olduğunu belirtmeden geçmek olmaz. Yapılan görüşmeler sonrasında, seminerde olması gerekenler, katılımcılar, konuşmacılar ve ikram faslına kadar her mesele üzerinde görüş birliğine varıldı. KAGEM de etkinlik için gerekli bütün imkanları bize sağladı.

Sonraki süreçte seminer konuları için gerek kulüpteki arkadaşlarımızın önerileri, gerekse olması önem taşıyan başlıkları listeleyerek seminer konularını belirledik. Anlatım gerçekleştirecek uzmanlarımız ile de irtibata geçerek seminere konuşmacı olarak katılmaları için davette bulunduk.

9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri''nin organizasyonunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Sabri Aydoğan ve Bilişim Teknolojileri Kulübü ekibi, seminerin sağlıklı bir şekilde neticelenmesi için gerekli hazırlıkları tamamladılar. İstanbul Üniversitesi'ne yakışır bir hazırlık yaparak beklenilen atmosfer sağlandı.

Seminer kayıtları aynı zamanda medya sponsorumuz  ve Türkiye'nin en önemli etkinlik duyuru platformu olan etkinlik.com.tr üzerinden alındı. Kuşkusuz ki, seminerin hafta içi olması bir dezavantajdı, ancak yine de 500'ün üzerinde katılımcının kayıt yaptırdığı görüldü. Nitekim seminere katılım da beklenen sayıya ulaştı diyebiliriz.

Bu arada son gün kala da olsa seminere ait videomuzu hazırladık ve sosyal medyada yayınlamaya başladık. Videoyu hazırlayan Süleyman Çorakyer arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. İşte o video:


Seminer günü geldiğinde Bilişim Teknolojileri Kulübü üyeleri çok sıkı bir çalışma ve organizasyonla neredeyse kusursuz bir ortam sağlamışlardı. Herşey olması gerektiği gibiydi, hatta daha iyiydi bile diyebiliriz. Gerek salonla ilgili çalışmalar, gerekse katılımcılara yönelik girişimler son derece yerli yerinde ve bütün incelikler düşünülerek hazır hale getirilmişti.

Seminer açılışını yapmak ve seminer hakkında bilgi vermek üzere sunucumuz Nurdan Demirci sahnedeki yerini aldı.

Akabinde İstanbul Üniversitesi BÖTE Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Çalışkan'ı sahneye davet etti ve değerli hocamız seminer hakkındaki düşüncelerini ve böylesine yoğun katılımın üniversitelerinde gerçekleştirilmiş olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.


İlk sunumu "Herkes için Oyunlaştırma" konusunu anlatarak oyunlaştırma üzerine Türkiye'deki ilk kitabın yazarı ve ilk sitenin kurucusu olan Ercan Altuğ Yılmaz gerçekleştirdi.

Ercan Altuğ Yılmaz'a plaketini Prof. Dr. Selçuk Hünerli verdi.


Peşinden Sanalkurs Yöneticisi ve Arayüz Tasarımcısı Siraceddin El, "Web Sitesi Yapım Aşamaları" konusunu ele aldı ve web sitelerinin en başından planlama analizle başlayıp yayınlamaya kadar olan süreçleri hakkında bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Sunumu için tıklayınız.

Siraceddin El'e plaketini Yrd. Doç. Dr. Özgür Yılmaz verdi.


Üçüncü konuşmacımız olan Vidobu online eğitim platformunun kurucusu Hakan Çamoğlu ise Responsive Web Tasarım hakkında uygulamalı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumu için tıklayınız.

Hakan Çamoğlu'na plaketini Öğretim Görevlisi Fidan Bayraktutan takdim etti.


Zühal Avdan Karakoç, Adobe Illustrator ile Vektörel Çizim Teknikleri konusunda uygulamalalı bir şekilde, hem kolay anlaşılır, hem de eğlenceli bir sunum gerçekleştirdi. Bizlere nasıl desen çizilebilir, örnekli olarak anlatırken, bir resmi nasıl vektörele dönüştürebiliriz konusunu da bütün detaylarıyla gösterdi.

Zühal Avdan Karakoç'a plaketini Öğretim Görevlisi Elif Polat Hopcan verdi.


Son olarak Modern PHP ve PHP 7 konularını anlatmak üzere PHP Uzmanı Emir Karşıyakalı, sahnedeki yerini aldı ve yeni PHP'nin en yeni özelliklerini genel bir bakış açısı ile katılımcıları ile paylaştı. Sunumu için tıklayınız.

Emir Karşıyakalı'ya plaketini Öğretim Üyesi Sevda Küçük verdi.

Ayrıca Sanalkurs Ekibi olarak biz de organizasyondaki katkıları nedeniyle sevgili Sabri Aydoğan'a plaketini takdim ettik.

Bilişim Kulübü ekibi de seminer sonrası bir araya gelerek katılımcıları selamladı.

Bu seminerin ana sponsoru verdiği hediyelerle ve etkinliğimize sağladığı müthiş katkılarıyla Markum.net oldu. Katılımcılara Apple TV ve iPad mini hediye eden Markum.net, ayrıca 100 katılımcıya da ücretsiz hosting hediye etti.

British House ise iki kişiye tamamen ücretsiz ve 5 kişiye de %50 indirimle İngilizce kursu hediye etti. Ayrıca katılımcıların tamamına %15 indirim verildi. Diğer bir sponsor olan Univerist ise, 35 kişiye e-eğitimler hediye etti.

Türkiye'de yayınladığı bilgisayar kitapları ile kullanıcılar çok önemli çözümler sunan Seçkin Yayıncılık bize kitaplar göndererek seminerimizde dağıttığımız kitaplar için sponsor oldu. Biz de seminerde çeşitli sorular sorarak cevap aldığımız katılımcılarımıza bu kitapları hediye ettik.

Elvan Group, Kalender Şarküteri ve Cafe7  ise ikram faslını tamamen üstlenerek gıda sponsorları oldular. Lezzetlerini katılımcılarımızdan esirgemeyerek, seminer arasında yiyecek ve içecek ikramlarında bulundular.

Bursa, Konya, Ankara, Yalova, Sakarya, Antalya, Kocaeli ve civar şehirlerden katılımcıların seminerde yer aldığını gördük.

Seminer esnasında konuşmacılarımız katılımcılara bol bol hediyeler dağıttı. Sanalkurs tişörtleri, Markum.net'ten Apple TV ve mini iPad, Seçkin Yayıncılık'tan eğitim kitapları, British House'tan İngilizce eğitimleri, Univerist e-eğitimleri gibi hediyelerin bir kısmı seminerde soruları doğru cevaplayan ve aktif olan bazı kişilere ulaştırken, bir kısmı da çekilişle etkinlik sonunda sahiplerini buldu.

Yoğun bir katılımla renklenen, birbirinden değerli sektörün önde gelen konuşmacıların önemli ve eğlenceli anlatımıyla sıcak bir atmosfer seminerin amacına ulaştığını gösteriyordu.

Her bir seminer konuşması sonrasında konuşmacılara ve en sonunda ise seminerin tertip edilmesinde emeği geçen isimlere tek tek plaketleri takdim edildi.

9. Sanalkurs Bilişim Seminerleri'ne katılımlarından dolayı tüm katılımcılara isimlerine özel olarak hazırlanmış sertifikaları verildi.

Ayrıca Özel Teşekkürlerimiz ;

Anlatımları ve sunumları ile son derece mükemmel birer tablo çizen Ercan Altuğ Yılmaz, Siraceddin El, Hakan Çamoğlu, Zühal Avdan Karakoç ve Emir Karşıyakalı'ya,

Seminerin gerçek mimarları, organizasyonun gerçekleşmesinde son derece ciddi katkıları olan, hiçbir desteğini ve çalışmalarını esirgemeyen İstanbul Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübüne, kulüp yöneticisi Sabri Aydoğan ve yardımcıları Tutku Çelik, Resul Şahin'e, sunucumuz Nurdan Demirci'ye,

Bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen İstanbul Üniversitesi yönetimine, BÖTE (Bilgisayar Öğretim Teknolojileri) bölüm başkanı Prof. Dr. Hülya Çalışkan'a,

Seminer için yoğun iş temposunun arasında bizleri yalnız bırakmayarak yanımızda olan Sanalkurs yöneticilerinden Şahbil Şahhalil'e, Sosyal Medya Uzmanı Keramettin El'e,

Fotoğraf çekme işlemlerimizi büyük bir titizlikle gerçekleştiren Hilmi Pantık ve Mehtap Topgülle'ye,

Seminerin kayıtlarını alan ve medya sponsorumuz Etkinlik.com.tr'ye,

Hediyeleri ve katılımıyla seminerimizi renklendiren Vidobu ekibine,

Bizlerden önce gelerek yanımızda yer alarak bizleri cesaretlendiren Markum.net yöneticisi Hasan Tezgel ve ekibine,

Seminerimize sponsor olarak destekleriyle bizlerin yanında olan British House, Murat Eğitim, Seçkin Yayıncılık ve Univerist'e,

Katılımcılarımza yiyecek ve içecek ikramında bulunan Elvan Group, Kalender Şarküteri ve Cafe7'ye,

Seminere katılarak uzaktan yakından aramıza katılan ve salonu dolduran 300'ü aşkın bütün katılımcı dostlarımıza,

Burada ismini belirtmeyi unuttuğumuz bütün gizli kahramanlara ve emeği geçen herkese,

Çok teşekkür ediyoruz...

Bir başka seminerde tekrar bir araya gelmek ümidiyle...

Seminerle ilgili daha fazla görsel Sanalkurs Facebook sayfasına eklenmiştir. TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git