Youtube Üzerinden Reklam Yapmak

Youtube üzerinden reklam yapılabilir mi? Bir kitleye nasıl sahip olabiliriz? Merak ediyorsanız bir göz atmanızda yarar var.

Youtube üzerinden reklam yapılabilir mi? Bir kitleye nasıl sahip olabiliriz?

Youtube gelişen iç teknolojisiyle beraber sosyal medyanın da yardımıyla viral pazarlamanın bir parçası olmuştur. Örneğin, paylaşılan 10 video kitleye duyurulursa ve bu yöntemle daha çok izlenirse kitle çoğalır. Kitlenin çoğalması demek daha çok kalite beklentisi demektir. Çektiğiniz ve hazırladığınız videoların düzenlenmesi kalite bakımından çok önemlidir. Fakat yayınlamak ve düzenli kitleye sahip olmak da bir o kadar gereklidir.

Örnek verecek olursak, teknoloji gündemine dair bir blog tutuyorsunuz. Çeşitli donanım parçalarını inceliyor ve bunların videolarını çekiyorsunuz. Bunları Youtube üzerine yükleyerek izlenmesini beklemek yerine aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz daha mantıklı olacaktır.

[*] Youtube'a üye olun ve hesap türünüzü "guru" olarak ayarlayın.(En normali budur.)
[*] "My Channel" bölümünüzün tasarımını hayal gücünüze bağlı olarak tasarlayın.
[*] Hangi konu hakkında video ekleyecekseniz, kendinizi tanıtmak amaçlı bir demo video hazırlayın ve yayınlayın.(30-60 sn)
[*] Belirli aralıklarla videolarınızı yayınlayın. (Aynı anda yükleme yapmak bazı videolarınızın izlenme oranlarını düşürecektir.)
[*] Sosyal medyayı mutlaka kullanın.
[*] Eğer mümkünse videolarınızı kendi web sitenizde paylaşın.
[*] Videolarınıza, çeşitli programlarla logo koyun.Herhangi bir alıntıda yine adınız anılsın.

Peki Youtube bir reklam mecrası mı?

Asıl sorumuz bu ise hemen cevap vereyim: Evet, Youtube bir reklam mecrasıdır. Çünkü videolar çoğu şeyi anlatmaya ve kanıtlamaya yarayan unsurlardır. Youtube ise en büyük video yayınlama mecrasıdır. Bu ikisini kullanarak iyi bir kitle elde edebilir ve reklamlarınızı / pazarlamanızı yapabilirsiniz.

  • Etiketler;
Mete Türkdönmez
TWS Developer
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git