Yazılarımıza persfektif ve 3 boyut katalım

Bu dersimizde yazılarımıza 3 boyut ve persfektik görünümü katmayı göstereceğiz.Yeni bir sayfa açalım. (Ctrl + N) kısa yolu.


Type Tool araçı ile yazımızı yazalım.Ben Tek bir harf kullancam sizede öneririm.


Yazı leyerımızı sağ tıklıyarak rasterize edelim.


Ctrl + T kombinasyonu kullanarak yazı layerımıza persteftik görünümü kazandırcağız.İlk önce Ctrl + T basın.Ardından sağ tıklıyarak perspektif'i seçin.
Ctrl + J kombinasyonuyla yazı layerımızı çoğaltalım.


Çoğalttığımız yazı layerlarımızı sola çekiyoruz orjinal yazı layer'ı en üste getiriyoruz.Orjinal yazı layerına gradient uyguluyacağız.


Ardından stroke uyguluyoruz.
  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

güzelde bazı yerlerde yazılar gelmiş onlar nerden gelmiş hiç gösrememişin gnede tşkr
güzel fakat her çalışma biraz daha ayrıntılı olursa daha sevinirim:)
saol ustam bide bi ara header menu sekil bi header menu yapcam forumum icin onu da anlatirsan cok sevinirim
Anlıyamadım daha ayrıntılı anlatırmısın.
çalışmalarınız izledim gayet çok güzel ve ii anlatmıssınz başarılarınızın devamını dilerim bende yeni başladım fotosopa yani profosyonel değilim çalışmalarınızınn devamını da isterim:)
güsel ama biraz daha farklı bişeyler yokmu?
BEN BISI ANLAMADIM YA BIRI BANA YARDIM ETSIN
bence bunları tasarımın içnde olan birçok insan az çok biliyordur.biraz daha farklı ve ilginç seyler anlatılırsa daha güzel olcak gibi geliyor.
ellerine sağlık arkadaşım buarada arkadaşta sanırım arada yazılar çıkmış derken "gradient overlay ve strokeden" bahsetmiş yanılmıosam tabii onuda layerr->layer styleden ulaşabilirsin arada bende bişi sölemiş bulundum sanırım kusura bakma işine karışmak gibi olmasın ama:D
güzel bişiy cıkardım ortaya saol tsk ederım...

Yukarı Git