Wordpress Yazılar Paneli - III (Ders 9)

Wordpress yeni yazı ekle panelinde yer alan yayınla, kategoriler ve etiket alanlarının anlatımı.

Wordpress yeni yazı ekle panelinde yer alan yayınla, kategoriler ve etiket alanlarının anlatımı.

  • Etiketler;
Umut Dökel
1982 yılında Zonguldak’ta doğdu. Güzel bir çocukluk döneminin ardından, gençliğe geçiş dönemine dek karakterini sağlam temeller üzerine inşa etti. Anneciğine 1996 yılında “ders çalışmak için kullanacağı” yalanını sıkarak aldırdığı ama bol bol Fifa 97 oynadığı bilgisayar ve 1998′de “bilgi araştırması yapacağı” palavrasıyla abone oldurttuğu internet tüm hayatını değiştirdi. İlk parasını bilgisayar sayesinde kazandı. 2000′lerde bilgisayar piyayasıyla oldukça haşır neşir oldu. Yeni yeni keşfetmeye başladığı bilgisayarı, gerek uzmanından gerekse tüm harçlığını vererek satın aldığı bilgisayar kitaplarından öğrendi. Zaman içinde Reverse Engineering’e (nam-ı değer cracking’e) bile bulaştı. Yazıları bile var! <p>Tek başına dünyayı değiştirmek için yeterli güce sahip olduğu zamanlarda güç ve enerjisini üniversite eğitimine verdi. Grafik tasarım derslerinden ara ara kaçtığı için hala hayıflanıyor. Lakin o günlerde ektiklerini şimdilerde biçmekte. Bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Zamanla daha bir aklıselim olduğu için, gelecekte dünyayı tek başına değiştirmekten ziyade, güzel bir dünya turu yapacağına can-ı gönülden inanıyor. Bahaneyle, ekrandaki tüm gezi programları tekrar tekrar izlemekten kurtulacağını düşünmekte. <p>Behzat Ç.’nin son yılların en kaliteli dizisi olduğunu, Lost’un ise son sezonda çok bozduğunu düşünenlerden. J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi serisini ve Gregory S. Petrov’un Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını başucu kitapları olarak görüyor. Çizgi romanlarını okuyarak büyüdüğü Superman içinse “gerçek bir erdem timsali” diyor. Yaklaşık 6 yıldır yazarlık yaptığı ve kendisine çok şey kattığını her fırsatta belirttiği Ekşi Sözlük, son yıllardaki ana uğrak noktası. <p>İşini, öğrencilerini ve bilişimi çok seven, aldığı parayı her daim hak etmeye çalışan bu epik kahraman, Google’dan sıkı bir teklif gelmediği sürece işine devam etmeye kararlı.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Hocam anlatımlarınızı takip ediyorum çok işime yarıyor ancak anlatımların devamı ne zaman gelir acaba?
İlginiz için çok teşekkür ederim. Bugün baya bir fırsat buldum ve 9-10 ders hazır ettim. Gün içinde Youtube'a ve SanalKurs'a vereceğim. En kısa sürede burada yayınlanacaktır. Saygılar.
Çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz öncelikle teşekkür ederim .Size bir sorum olacak wordpress sayfamda resimli yazı eklediğimde ana sayfamda resme tıklanınca resimler ayrı bir sayfada açılıyordu fakat nedenini bulamadığım bir şekilde 2gündür resimlere tıklayınca aynı kalıyor büyümüyor temayı değiştirmeyi dahi denedim ama olmuyor ana kontrol panelinden mi düzelmesi gerek acaba?yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Yukarı Git