WordPress'in İstatistik Takipçisi

Bu derste WordPress'in istatistik bilgilerini içinde tutan ve kaydeden ziyaretçi bilgilerini görebildiğimiz StatPress eklentisini anlatacağım.

Bu derste WordPress'in istatistik bilgilerini içinde tutan ve kaydeden tüb ziyaretçi bilgilerini görebildiğimiz StatPress eklentisini anlatmaya çalışacağım. Sitenizi yeni kurduğunuzda eklemenızı tavisye ettiğim ilk eklentilerden biri WordPress kullanıcalarına şiddetle tavsiye ettiğim bir eklenti yani StatPress.

StatPress eklentisi oldukça ayrıntılı olarak istatistiklerinizi takip edebileceğiniz bir eklenti, toplam ziyaretçi sayısı, sayfa görüntüleme sayısı, rss okuyucusundan sitenize gelen okuyucular, tarayıcı bilgileri, arama botları sayısı, referrar, son ziyaretçiler, arama kelimeleri gibi bir çok bilgiye admin ekranından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca SEO'nuzun verimini de buradan ölçebilirsiniz. Hangi aramalarla ziyaretçilerin sizi bulduklarına dair herşey yazmaktadır.

1- Eklenti KurulumuEklentiyi İndir
Sanalkurs Notu: İlgili eklentinin Wordpress dizininden kaldırıldığını fark ettik. Bu eklentiye alternatif seçenekler için tıklayınız.

2- Zip dosyasından çıkan klasörü siteniz/wp-content/plugins klasörüne yüklüyoruz ve arşivden çıkartıyoruz.

3- Admin paneline girerek eklentiler menusunden eklentiyi aktifleştiriyoruz.4- StatPress etkinleştirildikten sonra sol taraftaki menuden en alt seçeneği (Eklentiniz aktifleştirildiyse StatPress yazar) tıklıyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

bide ayarlarını nasıl yapılandıracağımızı tabi eğer öle önemli bir ayarı var ise belirtseydiniz daha süper olacakmıs ama buda yeter cok sağolun.
detaylı ayar yapmanıza gerek yok bence anı ayarlarla ben de kullanıyorum.

Yukarı Git