Wordpress Antivirüs Eklentisi

Wordpress antivirüs eklentisi sayesinde sitenizin temasını zararlı iframe virüsü gibi virüslerden koruyacaksınız...

Merhaba Arkadaşlar

Artık Wordpress'i çoğu insan tercih ediyor.Geniş bir kitleye ulaştı. Belki de sizin sitenizde Wordpress'tis yada wordpress kullanmayı düşünüyorsunuz. Sitenize reklam ya da alıntı kod vb. şeyler de ekleyeceksinizdir. Ya da Ftp aracılığıyla sitenize dosya atacaksınızdır. Bildiğiniz gibi virüsler artık her yerde. Bunun gibi bilgisayarınızda, eklediğiniz kodda, Wordpress eklentilerinde bile virüsle karşılaşabilirsiniz. Meşhur olan iframe virüsleri gibi...

Sitenizi ilk açtığınızda birçok tema deniyorsunuz. Genelde gözünüze hoş gelen temaları indirip kurup deniyorsunuz. Belki de temanın birkaç yerinde iframe virüsü gibi birçok virüs vardır. Bu virüsleri kolay yoldan bulmak için Yazar: Sergej Müller wordpress anti-virüs eklentisini geliştirdi. Ben de sitemde kurup denedim. Bir iki yer hariç çok güzel ve basit çalışıyor. "Sitem yavaş açılır mı?" da demeyin çünkü sitenin hızında ya da açılmasında hiçbir etkisi yoktur."Sadece yüklediğiniz temayı taramaktadır. " Bunu da sizin tara komutunuzla yapmaktadır. Bir kaç yerini kolay kullanın diye Türkçeye çevirdim. ;)

Birkaç Görünüm :

Resimlerde görünümlerini gösterdim.Renklerin anlamlarınıda anlattım.

UYARI: Kodlar hakkında hiçbir bilginiz yoksa araştırmadan virüs dediği kodu silmeyiniz ve silmeden önce o dosyanın yedeğini almayı unutmayınız. Yaptığınız hatalardan biz mesul değiliz.

Bu dosya Avira ve Kaspersky Antivirüs programları tarafından taratılmıştır.

İndirmek için Tıklayınız. Boyut: 28 KB

Rar Şifresi : http://sanalkurs.net

[*] İndirdiğiniz dosyası arşivden çıkartırken şifre soracaktır.Oraya üstteki sitenin linkini yapıştırın.

[*] Çıkardığınız dosyanın içindeki plugin klasörünün içindeki antivirüs adlı klasörü bloğunuzun /wp-content/plugins/ klasörünün içine atın.

[*] Wordpress admin paneline gelip eklentiler kısmından antivirüsü etkinleştirin

[*] Ayarlar kısmından temanızı taratın..

Kolay gelsin..


  • Etiketler;
Emir Topaloğlu
Blog yazarı, Eleştiri Yazarı, Sosyal Platform Uzmanı
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git