Word'te Yazıya Çerçeve Eklemek

Seçili alan ister tek bir cümle olsun, isterse paragraf olsun, etrafını çerçeve ile sınırlandırıp, görünümünü kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Seçili alan ister tek bir cümle olsun, isterse paragraf olsun, etrafını çerçeve ile sınırlandırıp, görünümünü kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bunun için Biçim > Kenarlıklar ve Gölgelendirme menüsünü seçin. Gelen iletişim kutusundan çerçevenin rengi, gölgeli olup olmayacağı veya çizginin biçimi gibi özellikleri belirleyebilirsiniz."Ayar" bölümünde yer alan "Yok" komutu ile daha önceden oluşturulmuş çerçeve kaldırılır.

"Kutu" komutu yalnızca düz bir çerçeve ekler.

"Gölge" komutu sayesinde çerçeve gölgeli olur.

"3-Boyut" ile de çerçeveye üç boyutlu bir görünüm kazandırılır.

"Stil" komutu sayesinde çizginin nokta nokta mı, dalgalı mı, tek yada çift çizgili mi olacağı belirlenir.

"Renk" ile çerçeve verilecek renk belirlenir.

"Genişlik" ise kalınlığı belirtir.

"Önizleme" kısmında ise çerçeveye verilmek istenen formatın ne şekilde olduğunu gösteren önizleme yapılır.

"Sayfa Kenarlığı" sekmesinde ise çerçeve sayfanın etrafına çizilir. "Kenarlıklar" sekmesi ile "Sayfa Kenarlığı" sekmeleri aynı özelliklere sahiptirler; tek fark, "Sayfa Kenarlığı" sekmesinde yer alan Resim bölümüdür. Bu bölüm ile sayfanın tüm dışına ekleyeceğiniz kenarlığı resimler halinde belirleyebilirsiniz.

  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

allah razı olsun kardeşlerim daha önce çok sitede ders gördüm ama sizin yaptığınız gibi sade ve nalşılır biçimde göremedim. Türk evladına yakışır şeyler hazırlamışsınız. Gençlerimizin yararlanması için çok iyi bir site

Yukarı Git