Word'te Bir CV (Özgeçmiş) Hazırlamak

Word'te Bir CV (Özgeçmiş) Hazırlamak

İş arıyorsunuz, çok acele bir CV hazırlamanız gerekiyor. Bir Firmaların çok önemli gördüğü bu belgeyi hemen birkaç dakikada hazırlamaya ne dersiniz?

İş arıyorsunuz, çok acele bir CV hazırlamanız gerekiyor. Yok yok, çok acele olmasına da gerek yok. Bir CV'ye, yani özgeçmişe ihtiyacınız var. Firmaların eleman almak için çok önemli gördüğü bu belgeyi hemen birkaç dakikada hazırlamaya ne dersiniz?

Microsoft Office içinde yer alan çok sayıdaki CV, özgeçmiş örneği işte burada yardımınıza koşuyor. Yapmanız gereken çok basit, aşağıda anlattığımız yolu takip ederek kendinize bir çok hazır CV taslağı arasından birini seçerek profesyonel bir özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Dosya > Yeni'yi tıklatın.
Sağ tarafta açılan Yeni Belge görev bölmesinde, Şablonlar'ın altında Bilgisayarımda'yı tıklatın.Açılan diyalog penceresinden Diğer Belgeler sekmesini tıklatın.İsterseniz oradaki hazır özgeçmişlerden birini seçerek kendi bilgilerinizi girebilirsiniz. Yahut da bunu özgeçmiş sihirbazı ile yapabilirsiniz. Özgeçmiş Sihirbazı'nı çift tıklatın. (Şablonlar iletişim kutusunda bu sihirbazı görmüyorsanız, yüklemeniz gerekebilir.) Sihirbazdaki adımları izleyin. Gerekli bilgilerinizi girdikten sonra özgeçmişinizin hazır olduğunu göreceksiniz.

Office Online'daki bir şablonu kullanma

Bir de bilgisayarınızda yüklü olan hazır taslakların yanında, internetteki taslaklardan da istifade edebilirsiniz. Bunun en güzel yanı, verilen oylarla hangisinin en çok kullanıldığını görebilmeniz.

- Dosya menüsünde Yeni'yi tıklatın.
- Yeni Belge görev bölmesinde, Şablonlar'ın altında Office Online'daki Şablonlar'ı tıklatın ve sonra özgeçmiş anahtar sözcüğünü arayın.Karşınıza çıkan özgeçmişlerden istediğinizi seçerek doldurabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linkten hazır CV örnekleri indirerek inceleyebilir, hatta değiştirerek kullanabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe olmak üzere 10'a yakın örneğin çok işinize yarayacağına inanıyorum. Başarılar dilerim.

CV örnekleri indirmek için tıklayın.


Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ıyı
İYİ
:sasir: arkadasim benim cihazim sadece ingilizce yaziyor daha dogrusu yurtdisindayim ve yeniyim onun icin bazen de ingilizce yazi kulanirsaniz memnun olurum ::-dusun:
çok ayrıntılı anlatığınız için tşk ben bir tane hazırladım bile
faydalı bir bilgi olmuş hocam ellerinize sağlık
teşekkürler benim içinde iyi oldu öğrendiğim
rar dosyalarını nasıl indirebilirim.yardımcı olursanız sevinirim...
Rar dosyasını normal birşekilde indiriyorsunuz. Winrar programı ile açabilir ve içeriğini görüntüleyebilirsiniz.
Teşekkürler
teşekkürler... kendim kullanmasam da oğlumun işine yarayacak.
bişe sorcam DOSYA>YENİ demişssinizya peki dosyaya nerden gircez ben bulamadım
daha yeni haberim oldu böyle birşeyden teşekkürler
Bence https://cvlogin.com dan süper CV hazırlanıyor.

Yukarı Git