Word Belgesine Şifre Verme

Oluşturmuş olduğumuz bir word belgeseine nasıl şifre verilir?Sorusunun cevabını bu dersimizde öğrenmeye çalışacağız.

1-)"Başlat - Tüm Programlar - Microsoft Office - Microsoft Office Word 2003" yolunu izleyerek programımızı çalıştırıyoruz.2-)Daha sonra açtığımız belgede işlemlerimizi yapıp "Dosya - Kaydet" diyoruz.3-)Açılan pencereden nereye kaydedeceğimizi seçtikten sonra "Araçlar - Güvenlik Seçenekleri" tıklayarak "Güvenlik" Penceresine Ulaşıyoruz.

4-)Buradan "Açma Parolası " Yazan yerin karşısına istediğiniz bir şifreyi yazıp "Tamam" tıklıyoruz.5-)Ekrana "Onaylama" penceresi gelecek . Bu penceredeki yere de aynı şifreyi yazıp "Tamam" diyoruz.6-)Bundan sonrada belgemizi "Kaydet" diyerek "Masaüstüne" kaydediyoruz..

  • Etiketler;
Fuat ŞENGÜL
Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teeşşekürr paylaşım içinn deneyeceğimm;);););)
ofis 2007 de nasıl yapılıyor bu olay.
teşekkürler süperr bilgiler
süper anlatımm tşkl
office 2007 de araçlar altta yer alıyor, devamında ise genel seçeneklerden menüye ulaşılıyor. bilgi için teşekkürler.
[b][i][/i][/b]tşk emeğine sağlık

Yukarı Git