Windows'ta Temizlik

Bu derste kullanıcı klasörleri ve Windows klasoründeki gereksiz olan dosyaları sileceğiz. Bakmanızda yarar var.

Bu derste kullanıcı klasörleri ve Windows klasoründeki gereksiz olan dosyaları sileceğiz. Bakmanızda yarar var.

[*] İlk önce Bilgisayarım'dan C sürücüsüne giriyoruz.

[*] WINDOWS / Temp klasörünün içindeki tüm dosyaları silelim. Silme esnasında uyarı alırsanız, çalışan uygulamaları kapatıp tekrar deneyin.

[*] Yine WINDOWS / SoftwareDistribution içindeki dosyaları da silebilirsiniz. Silinmeyen dosyalar için Unlocker programını kullanabilirsiniz.

[*] WINDOWS /Prefetch içindeki dosyaları da silebilirsiniz, ama açılışta, yani "hoş geldiniz" ekranında bekleme yapar. Ancak 2 sefer açılıp kapandığında bilgisayar muhtemelen daha hızlı bir şekilde açılış yapabilirsiniz.

WINDOWS 7:

[*] C:/ Kullanıcılar / Kullanıcı İsminiz (Örneğin, Emre) / AppData / Local / Temp içindeki dosyaları oldugu gibi silebilirsiniz. Şu dosya silinmez: "FXSAPIDebugLogFile".

WINDOWS XP:

[*] C:/Documents and Settings / Kullanıcı İsminiz / Local Application Data / Temp olması lazım. Windows 7 kullanınca tam hatırlayamadım. Oradaki dosyaları silebilirsiniz.

[*] C: sürücüsüne sağ tıklayın. Özellikler / Disk Temizleme / Diğer Seçenekler / Sistem Geri Yükleme dosyalarını temizle yapın. İlk disk temizlemedeki tüm kutucukları işaretleyin, tik işareti olsun yani. Sonra tamamdır.

AYRICA:

Çok daha fazla etki için Cleaner programını kullanabilirsiniz.

Bir sonraki derste Kayıt Defteri, İnternet Explorer, Görev Yöneticisi Devre Dışı Kaldığında Nasıl Açılır, onları anlatmak istiyorum.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git