Windows 8 Phone Uygulamasında WebBrowser Kontrolü

Bu yazımda sizlere WebBrowser Kontrolü hakkında bilgi vermek istiyorum.WebBrowser kontrolü İnternet Explorer altyapısını kullanan bir nesnedir. Bu nesne sayesinde , uygulamamızda , internet sayfalarının belirli bir kısmını ya da tüm içeriğini gösterebiliriz.

Merhabalar arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere WebBrowser Kontrolü hakkında bilgi vermek istiyorum.WebBrowser kontrolü İnternet Explorer altyapısını kullanan bir nesnedir. Bu nesne sayesinde , uygulamamızda , internet sayfalarının belirli bir kısmını ya da tüm içeriğini gösterebiliriz. İnternette çoğu sitede bu kontrolle kendi tarayıcımızı geliştirebileceğimizden söz ediliyor.Bu yanlış bilgidir.WebBrowser sadece ve sadece İnternet Explorer alt yapısını kullanan bir kontroldür / nesnedir.Şimdi örnek bir uygulamamızla bir web sayfasına WebBrowser kontrolünü kullanarak erişmeyi öğrenelim :

Öncelikle Visual Studio 'da File - > New -> Project -> Windows Phone App diyerek yeni projemizi açalım.

Uygulamamıza bir adet myBrowser adında WebBrowser , bir adet btnGir adinda Buton , birbtnGir adinda TextBox ve bir adet de lblBaslik adinda Label kontrolü ekleyelim

myBrowser - gezindiğimiz siteyi gösteren kontrol
txtBox - gireceğimiz siteyi yazacağımız alan
btnGir - belirlediğimiz siteye giriş için kullanacağımız nesne

Sitemizi üstteki gibi tasarladıktan sonra , btnGir isimli Buton kontrolümüze çift tıklayarak , buton kontrolümüzün Click() eventine erişiyor ve aşağıdaki kodumuzu yazıyoruz.


private void Button_Click_1(object sender, RoutedEventArgs e)

        {            string site = URL.Text;

            Uri myBrowser= new Uri(site);

            MiniBrowser.Navigate(myURL);

        }Bu kodda neler yaptım ?
Öncelikle myBrowser isimli webBrowser nesnemin Text özelliğini string tipindeki site isimli değişkenime atadım.

Atamış olduğum site değişkenimi , Uri sınıfından bir nesne oluşturum , ve değişkenimi Uri formatına dönüştürdüm.
webBrowser'imin Navigate() methoduna da oluşturduğum nesnemi parametre olarak gönderip , girmiş olduğum siteye giriş yaptım.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

hocam merhaba ben visual studio 2012 phone sdk kurdum. sitenizde gördüğüm programarı nokia lumia 520 telefon var onla entegre yapıp kullanmak istemekteyim. bunu nasıl yapabileceğimi anlatabilirseniz sevinirim.

Yukarı Git