Win10 Tarih Formatı Düzenlemek (C# Uygulamaları Tarih Sorunları)

Bu dersimizde Win10 Tarih Formatı Düzenleme (C# Uygulamaları Tarih Sorunları) işlemini göreceğiz.

Selamlar 

Bu dersimizde # uygulamalarında tarih formatlama işlemleri sırasında win10 sistemlerde tarig formatlamada hatalar ile karşılaşıyoruz. En büyük sorun ise win10 da tarihler 1.1.2017 şeklinde olmasıdır. Burada bizim sitediğimiz format 01.01.2017 şekilnde olmasıdır.

Win10 sistemlerde;

İlk önce yukarıdaki ayar ekranıangeliyoruz ve  "g.aa.yyyy" olan yeri elle "gg.aa.yyyy" yapıyoruz. Bu şekilde sistem tarih formatımız 01.01.2017 olarak düzenleniyor. Ay kısmında da tek "a" var ise onu da "aa" şeklinde yazınız. Aynı ayar saat içinde geçerlidir. 

NOT: Yazılımsal olarak nasıl yapabiliriz onun kodlarını vermeyeceğim çünkü henüz bu konu hakkında kod bazlı bir çalışma yapmadım. Bunun sebebi ise prnsip olarak kodları deneyip çalıştığını görmeden paylaşmıyorum. 

Bu dersimizde bu kadar arkadaşlar diğer derslerimizde görüşmek üzere.

Bol Kodlu Günler.

Mustafa BÜKÜLMEZ
Hazırladığım ve yüklediğim tüm dersleri deneyip çalıştığını onayladıktan sonra ekliyorum. Çalışmayan kodlar deneyimli kişiler için sorun olmayabilir ama yeni başlayanlar için problemdir. Hem yazılıma gönül vermiş sevgili arkadaşlarıma yardımcı olmak hem daha sonra lazım olduğunda arama süremi kısaltmak için paylaşıyorum.. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine birlikte etrafı daha çok aydınlatırız. -- Lisede Ağ sistemleri ve Yönetimi bölümü Üniversitede de Bilgisayar Programcılığı okudum. Şuanda da Kahramanmaraş'ta olan Gemciler Güven Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasında Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. Yaptığım işe ek olarak yine Kahramanmaraş'ta olan 1453 Yazılım firmasının kurucu ortaklarından biriyim. ----- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git