Web Tasarım Temelleri ve Teknikleri

  • 19.473
  • 17 Haziran 2010

Web tasarım yaparken nelere dikkat edilmeli, font seçimleri, hangi programların kullanılması gerektiği gibi süreçlere değinilmiştir.

İTÜ seminerlerinde anlattığımız bu konuyu burada da sizlerle paylaşmak istedim. Web tasarım yaparken nelere dikkat edilmeli, hangi aşamalardan sonra tasarıma başlanmalı, malzemeler, font seçimleri, hangi programların kullanılması gerektiği, altın oran, test etme gibi süreçlere değinilmiştir. Dersin süresi 42 dakika civarındadır.Ayrıca dersteki karikatürleri de buraya tıklayarak görebilirsiniz.


Sirac El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çok güzel bi anlatım olmuş emeğine sağlık abicim böyle paylaşımların devamını bekliyoruz sanalkurs'dan ve sizin gibi üstadlardan..
Merhabalar hocam emeğinize sağlık publisher da web sitesi hazırlayıp onu faal etme şansım var bana bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz yaptığım siteyi nasıl yayınlayabilirim...
Teşekkürler Siraceddin abi aydınlatıcı bir sunum.
ustad ellerinize saglik,emeginize saygi her zaman...
[i]video nerede göremiyorum da ?[/i]
Video görünüyor, bir sorun yok.
emeginize saglik ... sunumda kullanilan dokumani detayli incelemek icin alabilirmiyiz ?
Derste kullanılan sunum kaynak dosya olarak eklendi.
Emeğine sağlık hocam.
GÜZEL OLMUŞ. ELİNİZE SAÐLIK
Emegine saglık abi gzl bir anlatım olmuş :)
Harika bir anlatım gerçekten. Yeni başlayanlara fikir vermesi açısından çok güzel bilgiler vermişsiniz. Son kısma da bayıldım.:) Teşekkürler hocam, emeğinize sağlık.:)
Arkadaşlar internet ortamında nasıl site yapmayı öğrenebilirim benim blog sayfam var onu kendim yapmak istiyorum.

Yukarı Git