Web Sitesi Nasıl Yapılır - 1 (Sayfa Boyutu ve Arkaplan)

Fireworks'te Web sitesi arayüzü nasıl yapılır? Yedi derslik eğitim setimize ilk dersimizle başlıyoruz.

Fireworks'te Web sitesi arayüzü nasıl yapılır? Yedi derslik eğitim setimize ilk dersimizle başlıyoruz. İlk dersimizde kaça kaç pixellik bir çalışma alanımız olacak, ona karar veriyoruz. Ardından sitemizin temeli olan ve görsel olarak direk kullanıcının gözüne hitap edecek şık bir arkaplan tasarlayacağız. 

Orhan Karcı
2006 yılında Endüstri Sistemleri mühendisliğini kazandıktan sonra okuduğu alan dışında Web tasarım & Programlamayla tanışmıştır. ve bu alanlarda çeşitli çalışmaları devam ettirmektedir. Hala Endustri Sistemleri Mühendisliği 3. sınıfında akademik hayatını sürdürmektedir. <p>Ağırlıklı olarak kullandığı programlar Fireworks,Dreamweaver,Flash ve Photoshop'tur. Ayrıca Wordpress'e ekstra bir ilgisi ve sempatisi bulunmaktadır. Özellikle Wordpress temaları ve kodlarıyla yakından ilgilenmektedir. <p>İş ve akademik hayatı dışında spor yapmaktan (özellikle tenis ve futboldan) hoşlanır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 9 yıl önce
mrblar... ben fireworkse yeni basladım. sizin videolardan önce vatan gazetesinin vermiş olduğu video setini izliyorum. bitince sizin videoları uygulama olarak izleyeceğim. firewoks da web tasarım yapmak istiyorum. www.kosk.bel.tr adresnini güncellemekteyim.eksik konularda yardımcı olur musunuz? paylasımlarınız için tesekkurler ...emeğe saygı...
• 9 yıl önce
tabiki eksik konularınızı kendi kişisel siteme girip yorum kısmında yada iletişim bolumunden sorabilirsiniz.takıldığınız konularda yardımcı olmak isterim.sevgiler.
• 9 yıl önce
merhabalar sizin fireworks ders videolarınızı takip edip izliyorum ve ögreniyorum birde firevorksta hareketli gif yapma dersi hazırlarsanız cok iyi olur.
• 9 yıl önce
Hocam Harikasınız Diyorum Başka Birşey Demiyorum Sizi Takip Etmeye Devam Ediyorum :))
• 9 yıl önce
HOCAM VİDEO EKLEMEDİNİZ Mİ? VİDEO BAÐLANTISI GÖZÜKMÜYOR.
• 8 yıl önce
Merhaba ben dun size mailatmistim sanirim hatirliyorsundur. oncelikli sorularim 1- Arayuz tasrimindaki her tasariyi anasayfa altinda ayri ayri layerlardami (baslik layer,logo layer,menu layer vs. gibi)yapip kaydedelim yaoksa her birini (logo.menu,banner vs.)tek tek ayri sayfalardami yapip kaydedelim. 2- Dreamweaver siteyi yayinlama dersinde bu tasari degil ayri bir sayfa tasarisinin yayinlamasini gostermissin.Sorun su sanirim mantik ayni matikdir ama ben gibi acemiler icin yaptigimiz tasari uzerinden devam etmeyince kafa karisiyor. sence neyapalim. simdiden tesekkurle. yasemin
• 8 yıl önce
Çok güzel anlatım teşekkürler.

Yukarı Git