Web 2.0 Kırmızı Buton Yapımı

Şimdi sizlere kırmızı Web 2.0 buton yapımını göstermeye çalışacağım.

Merhabalar...

Şimdi size bir kırmızı Web 2.0 Buton Yapımını göstermeye çalışacağım. Ben 150*300 boyutlarında bir sayfa açtım. Arkaplan rengi beyaz. Siz başka boyut ve renklerde kullanabilirsiniz.

Rectangular Tool ile butonunuzun boyutunu seçiyorsunuz. Sellect > Modify > Smooth.. a tıklayarak ayarı 3 yapıp çizdiğimiz şekli oval yapıyoruz.İçini ben kırmızıya boyadım. Siz değişik renkler kullanabilirsiniz.Butonu yaptığımız layere sağ tıklıyorsunuz Blending Options'diyorsunuz. Inner Glow a Gelip bu ayarları yapıyorsunuz.Gradient Overlay a tıklayarak bu ayarları yapıyorsunuz.Stroke ye gelip bu ayarları yapıyorsunuz.Rectangular tool(kısaca:M) ile küçük bir dik dörtgen çiziyorsunuz butonunuza.Beyaza boyuyorsunuz.Sellect/Modify/Smooth.. a tıklayarak ayarı 9 yapıp çizdiğimiz şekli oval yapıyoruz. İçini beyaza boyuyorsunuz. Fill:66 yapıyorsunuz.

Maskeleme işlemini bilenler maskeleyip alttarafı biraz yokedebilirler bilmiyorsanız direk layer kutusundan Fill i %66 yapıyorsunuz.

Not: Maskeleme ile ilgili sitemizde birçok ders var bakabilirsiniz.Yeni layer açıyoruz.Butonumuz bitti şimdi sıra süslemeye geldi.Sağ yada sol kenera Rectangular Tool(kısa:M) ile kare çiziyorsunuz.. Sellect/Modify/Smooth.. a tıklayarak ayarı 9 yapıp çizdiğimiz şekli oval yapıyoruz.İçini kırmızı tonlarından bi renge boyayın.Layerimize çift tıklıyoruz(yada sağ tıklayıp Blending options).

Inder Shadow'a gelip alttaki ayarları yapıyorsunuz.Bir layerdaha açıp Rectangular tool ile içine kare çiziyoruz. Sellect > Modify > Smooth.. a tıklayarak ayarı 4 yapıp çizdiğimiz şekli oval yapıyoruz.Fill'i %40 yapıyorsunuz.Bir de yaptığımız küçük ovali turuncu yaparak mause üzerine geldiğinde turuncu yanmasını sağlayabilirsiniz.Dersin seviyesi yüksektir. Eğer daha yeniyseniz önceki derslerimize bakabilirsiniz.

  • Etiketler;
Emir Topaloğlu
Blog yazarı, Eleştiri Yazarı, Sosyal Platform Uzmanı
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

güzel olmuş bu mantıkla başka stillerle de yapabiliriz
mantığı anladığınızda gerisi sadece tecrübedir :kirp:
herkse mrb..arkadaşlrr ben bu işte ve burda yeniim.bazı arkadaşlar görüntülü verioo dersleri daha açık anlaşılıo buton yapımını mesela görüntülü verebilen olursa çok sevinirimm.:sasir: yaa fazla anlamadımda ve başka yardımcı olanda yok napiim.sadece kendim buralardan öğrenmeğe çalışıorm.şimdiden teşekkürlerr...
yalnız brdr sen yapmamışsın bunu bu menüler coffe cup flash menu buılder programıda binlerce menüden en çok kullanılanını koymuşsun:kirp:bir dahaki sefere dikkatli ol
uhaua :D

Yukarı Git