Visual Studio Unable to find manifest signing certificate in the certificate store Hatası Çözümü

Visual Studio Unable to find manifest signing certificate in the certificate store Hatası Çözümü

Visual Studio 'da build sırasında yaşanan hatalardan

Selamlar,

Bu dersin içeriği:

  1. Visual Studio'da build sırasında karşılaşabileceğimiz bir hatanın çözümü.

Bu hata genellikle bir bilgisayarda build ettiğiniz projeyi başka bir bilgisyarda build etmeye çalıştığınızda yada bilgisayarınıza format attıktan sonra build sırasında karşınıza çıkabilir. Bende ikinci sebepten dolayı çıktı. Sanırım.. :)

Bu sorunu nasıl çözeceğimize gelirsek:

Solution Explorer da projemizin üzerinde sağ tıkladıktan sonra 

Properties > Signing > Create Test Certificate

butonunu tıklıyoruz. Açılan ekranda bizden bir şifre girmemizi isteyecek şifreyi girip (unutmayacağınız bir şifre olsun) Ok butonuna bastığımızda TemporaryKey oluşturulacaktır. Projenizi tekrar build etmeyi deneyin. Sorunsuz build edilecektir.

Bu dersimizde bu kadar arkadaşlar.

Bol Kodlu Günler.

http://mustafabukulmez.com/

Mustafa BÜKÜLMEZ
http://mustafabukulmez.com -- Web sitesi, ERP, MRP, CRM ve kişiye özel uygulamalar hazırlanır. -- Deneyip çalıştığını onaylamadan çok nadir ders eklerim. Denemediklerim ise eski makalelerimdendir. Hem bildiklerimi paylaşmak hemde her seferinde aramamak için yayınlıyorum. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine Daha çok ışık yayar. -- 1992 İstanbul doğumluyum. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Lise: Ağ sistemleri ve Yönetimi, Üniversite: Bilgisayar Programcılığı.. -- 07.2014 tarihinden beri bir firmada Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. -- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git