Visual Basic SQL Bağlantı (Database) Yapmak

Vb.Net derslerimizden olan bu dersimizde bir veritabanı yapıp, bu veri tabanına kayıt eklemeyi, güncellemeyi, silmeyi ve okumayı göreceğiz.

Vb.Net derslerimizden olan bu dersimizde bir veritabanı yapıp, bu veri tabanına kayıt eklemeyi, güncellemeyi, silmeyi ve okumayı göreceğiz.

  • Etiketler;
Berkay Yılmaz
Bilişim Teknolojileri - Web Tasarım bölümünde okuyor. Visual Basic, C#, C++, Flash ve Dreamveawer gibi programları kullanıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Selam arkadaşım, Yine güzel bir konuyu anlatmışsın. Yalnız ben yine başta kalakaldım. Bu videonun ilk görüntüsündeki SQL bağlantı formu, sadece normal Form1 'den isim değiştirilerek yapılmış mıdır? Bir de bu en sağ üstteki pencere ( Solution Explorer ) nasıl oluşturuluyor? Yardımcı olursan sevinirim. Kolay gelsin.
Yukarıdaki [b]View[/b] menüsünde ilk sırada Solution Explorer
Gerçi benim VB Almanca ama yine de View(Ansicht) menüsünde sadece Data explorer ve Project explorer var. Menü genişletmeyi falan da denedm ama olmadı. Ne olabilir acaba? [url]http://i849.photobucket.com/albums/ab52/selectivite /VBgrnt1.jpg[/url]
Sen bu adresteki visual studio yu indir, bırak express edition'u. http://yakreb.ucoz.com/Visual_Studio2010.rar
Teşekkürler arkadaşım. İyi yıllar.
S.a öncelikle ben peki bu girdileri program üzerinden girmelerini nasıl sağlarım yani programdan girecekler ve veri tabanina eklencek böyle bi anlatım yaptığınız içinde hepinize teşekkür ederim
link/video açılmıyor

Yukarı Git