Vista Hata İcon'u Yapımı

Bu dersimizde vistanın Error İconunu yapmayı göstereceğim...

Merhabalar..

Arkadaşlar bu bir temel derstir.Aynı işlemleri başka şekillere deneyerek yeni iconlar elde edebilirsiniz.300*300 boyutlarında sayfa açıyorum.Yarı çapları eşit olan güzel bir yuvarlak çizip içini herhangi bir renge boyuyorum.

İçinde küçük bir yuvarlak daha çizip delete ye basıyorsunuz.Yeni layer açıp içini herhangi bir renge boyuyorsunuz.

Layer kutusunda da gözüktüğü gibi Layer 1 çerçevemiz oldu.Layer 1 e sağ tıklayıp blending options diyorsunuz.Alttaki ayarları yapıyorsunuz.

Inner Glow'a gelip:Gradient Overlay'a gelip:
Buradaki Gri renk tonunun kodu: A4A8AB dir.Stroke'ye gelip:Tamam diyip çıkıyorsunuz.Çerçevede işimiz bitti.Şimdi sıra iç kısımda.Layer 2 ye Blending Options diyorsunuz.Alttaki ayarları yapıyorsunuz.

Bevel And Emboss'a gelip:Gradient Overlay'a gelip:Stroke'ye gelip:Şimdi sıra çarpımızı atmaya geldi.Güzel bir yazı stiliyle X yazıyoruz.Boyutunu kendiniz ayarlayın.Rengini beyaz yapıyoruz.Tam ortasına ayarlıyoruz yuvarlağımızın.Yazdığımız X in layerine sağ tıklayıp Blending Options yapıyorsunuz.

Drop Shadow'a gelip:Stroke'ye gelip:


Gradient Overlay'a gelip:


İşlemlerimiz burada bitiyor.Gerisi süsleme işlemi bildiğiniz effectleri uygulayın.

Son Hali:

  • Etiketler;
Emir Topaloğlu
Blog yazarı, Eleştiri Yazarı, Sosyal Platform Uzmanı
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Paylaşım için teşekkürLer.....
güzzel olmus kardes eline saglık
"Yeni layer açıp içini herhangi bir renge boyuyorsunuz." bu cumleyi cozemedim yeni layerda içini neye göre boyuyoruzz. kendime göre yaptım ama senin anlatımına göre layer2'yi elde edemedimm
"Yeni layer açıp içini herhangi bir renge boyuyorsunuz." bu cumleyi cozemedim yeni layerda içini neye göre boyuyoruzz. kendime göre yaptım ama senin anlatımına göre layer2'yi elde edemedimm
elıne saglık cok guzel oldu benımkı bırazda cd yede benzedı teş ederım

Yukarı Git