Veritabanına Eklenen Makaleleri Kategorilerine Göre Listeleme (Ders 5)

Bu bölümde yönetim panelinden eklediğimiz verileri ve kategorileri ana sayfamızda kullanmayı öğreneceğiz. Kategorileri oluşturarak bu kategorilere tıklanınca, kategori ile ilgili makaleleri listeleyeceğiz.

Daha önce hazırlamayı sürdürdüğümüz serimizin 4. bölümünden sonra birkaç gün ara vermek zorunda kaldım derslere. Sınavlardan dolayı kayıt yapamadım. Fakat bir kaçamak yaparak 5. bölümü de kaydettim.

Bu bölümde yönetim panelinden eklediğimiz verileri ve kategorileri ana sayfamızda kullanmayı öğreneceğiz. Kategorileri oluşturarak bu kategorilere tıklanınca, kategori ile ilgili makaleleri listeleyeceğiz.

İyi çalışmalar dilerim.

  • Etiketler;
Anar Samadov
Rusyada doğdu. Azerbaycan'da hayatına devam ederken Türkiye'ye okumaya geldi. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Azerbaycanda yaşıyor. Hakkında daha geniş bilgiye <a href="http://www.anarsamadov.net">kişisel blog</a> sayfasından veya <a href="http://www.onlineogren.com">online öğren</a> blog sayfasından ulaşabilmeniz mümkün.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

bu anlatııklarının yani satece kategori ve makale bölümü için asp çalışman varmı varsa paylaşırmısın çok acil ihtiyaç var:(
merhaba dersleri çok süper anlatmışsın kendimdende bir şeyler ekleyerek çok iyi bir site yapmaktayım sizden ek 2 tane ders isteyecektim 1. ders puanlama sistemi 2. ders ise mesela veri tabanımda sanatçılar diye bir tablo olacak şarkı film her neyse tanıtımını yaparken atıyorum oyuncuların isimlerini yazmaya başlarken otomatik atıyorum mahsun yazdığımda mahsun kırmızı gül mahsun tekin felan gibi sıralamaları yapacak istersem onları seçecek istersem yazmaya devam edecek ve 1 tane isim eklenmicek sadece facebooktaki gibi mesela hobilerimizi yazarken 1 den fazla yazabilmemizi sağlıyor bunun gibi bir ders yayınlayabilirmisiniz acaba?
merhaba bir tane daha sorum vardı mesela tek bir formda bir makaleyi birden fazla kategoriye nasıl kaydedebiliriz acaba? check box oluşturup denemeye çalıştım ama bir türlü oluşturamadım bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
hocam dersleriniz için teşerler sayenizde webtasarm öğreniyorum son dersi de yayınlasanız çok iyi olur. şimdiden teşekkürler.
Teşekkürler. Güzel çalışma.
Veri çektiğim tabloda kategori ID yerine adının yazmasını istiyorum. nasıl yapabilrim ? 2 tane tablom var. 1. tablo - kategori Kategori ID Kategori adi 2. tablo urun urun ID urun adi kategori ID Urun tablosunu çektiğim zaman kategori ID yerine o ID'ye ait adın çıkmasını istiyorum. INNER join ile denedim ama olmadı. ID ile uyumsuz olarak hepsinde aynı kategori adı gelliyor.

Yukarı Git