Veri içerisindeki URL' yi link yapmak

Bir veri içerisindeki URL'yi otomatik tıklanabilir hale getirmek mi istiyorsunuz?

Bir veri içerisindeki URL'yi otomatik tıklanabilir hale getirmek mi istiyorsunuz?

Aşağıdaki fonksiyonu kullanarak bunu halletmeniz mümkündür.


<?php 

function otomatik_url($veri) {

    
$veri ereg_replace("[[:alpha:]]+://[^<>[:space:]]+[[:alnum:]/]""<a href="0" target="_blank">0</a>"$veri);

    return 
$veri;

}$string "Bugünkü dersimizde http://www.phpsistem.com adresindeki portfolio'yu ele alacağız";# KULLANIM

echo otomatik_url($string);

?> ?>Kolay gelsin başarılar dilerim.
  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Abdullah abi teşekkürler ama takıldığım bi nokta var peki ya kişi, http://'ı eklemeyi unutup direk www yazarsa o zaman ne yapıcaz?
İlla http:// olması gerekiyo o olmadan bir şey olmayo peki kişi kayıt yaparken http:// kimse koymaz onu sistem koysa? yapmayı denedim ama yapamadım

Yukarı Git