Vektörel Renkleri Değiştirme

Bu dersimizde Replace Object ile vektörel renkleri değiştirme konusuna değinceğiz.

Bu dersimizde Replace Object ile vektörel renkleri değiştirme konusuna değinceğiz.

Bu bölümde sizlere kolayca renk değişimini göstereceğim. Diyelim ki, üç renkli bir çalışma yaptınız ve printten aydıngere çıkış vermeniz gerek.
Biliyorsunuz ki, print dört ana renkten çıkış vermektedir; işte bu noktada Replace Color ile orjinal renklerde çalıştığınız renkleri küçük bir işlemle CMYK moduna çevirebilirsiniz.

Şöyle bir çalışmamızın olduğunu varsayalım:Bu resimdeki turuncu alanları lacivert moda çevireceğiz. Bunun için yapmanız gereken aiağıdaki resimdekileri yapmak:

Bu kadar basit. Umarım işinize yaramıştır. Beğenirseniz yeni dersler gelecek.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

:-dusun:
konu güzelde bide resimleri görebilsek :)
slm Bunu rgb yi cmyk ya çevirmek diye verseydiniz daha anlaşılır olurdu Yada rek modellerini birinden bir diğerine çevirmek Çünkü grayscale yada pantoneyede buradan çevrilir..
Pardon zaten siz bir rengi başka bir renge çevirmeyi anlatmişsınız.. oysa başta 3 rengi 4 renge çevirmek demişsiniz.. bilmeyenlerin kafasını karıştırır.. sevgiler
arkadaşlar bu derste anlatılan şu misal bir çalışmanız var elinizde lacivert rengi çalışmanın bir çok yerinde var lacivert rengini değiştirmek istiyorsunuz replace color ile bunu yapıyorsunuz bi denemenizi tavsiye ederim. lacivert rengini tek tek dönüştürmek değilde hepsini birden bir defada dönüştürmek replace color bu işe yarar
birde orada CMyk ile anlatmaya çalıştığım matbaa sektöründe olanlar bilir bir kartvizit çalıştınız varsayalım çalışılan kartın baskıya girmesi için printten aydıngere ters çıkış vermeniz gerek printer ise 4 ana renkte çıkış verir Cyan Magenta Yellow Siyah çalıştığınız renkleri bu renge çevirip çıkış verirsiniz. yeni başlıyanların pek işine yaramaz :)
good
acemiler için güzel bir örnek
bi cacık anlamadım:-dusun:
rakdaslar eglencelı ve gusel bu programı gercekten ogrenmek ıstıorum hee ısteyene fotoshop ogrete bılırım:kirp:
bu konu ile ilgili daha önce bir sesli anlatım video çekip forumda yayınlamıştım, dilerseniz bu videoyuda izleyebilirsiniz :kirp: http://www.sanalkurs.net/forum/corel-draw/ynt-nesneleri-birbirleriyle-hizalama-t12265.0.html;msg67703#msg67703
videolu anlatım :kirp: http://rapidshare.com/files/135553218/renk_degis.wmv.html
adam emek vermiş bişey anlatmış herkes kafasına göre yok bu işe yaramaz yok ben bunu daha önce verdim yok yeni başlayanlar anlamaz insan bi eline sağlık der uğraşmış koymuş adam. ama kime söylüyorum ben. (eline sağlık kardeşim çalışmalarının devamını bekleriz bilgi paylaşıldıkça güzelleşir)

Yukarı Git