VB.net'te Setup Oluşturma

Bu derste Vb.net'te setup oluşturmayı inceleyelim.

Arkadaşlar öncelikle vb.net 2008 programını çalıştırıyoruz. Sonra da aşağıda gösterildiği gibi setup formunu çalıştırıyoruz.Burada arkadaşlar setup oluşturacağımız programın (çalışmanın) dosyalarını atalımSonra da ekrana 3 seçenek gelmektedir. Bu seçenekler:
1. Tüm dosyalar bulunacagı klasör
2. Masaüstünde olacak kısayol .exe olacagı yer

Aynı zamanda bu .exe kısa yolu atayacağımız da kısa yola .ico da verebiliriz. Bu işlem masaüstünde gözüken kısayol.

Bundan sonra ki adım ise Başlat > Tüm programlar da bulunacak dosyaları attığımız dosyadır.Arkadaşlar işlemlerimizi tamamladıktan sonra ctrl+shift+b ye basarak veya aşağıdaki işlemi yaparak programımızı build ediyoruz

Bu işlem programımızı derlemektedir.Bu işlem sürerken yanlış (hata) yaptığınızı görmek için sol alt köşeye bakınız. Build işlemi bitince:Build işlemimiz bittikten sonra programımızın (setup projemizin)


project1setup1setup1debugdosyasına giriyoruz.

Gördüğünüz gibi setup dosyamız oluştu inşallah yardımcı olabilmişimdir. Bundan sonra artık kendi setup dosyalarımızı oluşturabiliriz.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Ben yapmayı denedim fakat üç seçenek olan yeri yapamadım oraya dosyaları nasıl eklicez?:agla:
İlk Dosyaya Debug Dosyasında ki Nesnelerimizi Atıyoruz.Sonra İkinci Secenege Geip ( User Deskop ' u açıp ) onun ıcınde sag tuş Create New Sc.... 'ı Tıklayıp masaustune Cıkmasını ( .exe'yi ) Katıyoruz
çokkkkkkkk gzelllll:gul:
Güzel Bir Ders Teşekkür Ederiz....:kirp:
tşkler...
şimdi burada benim anlamadığım exe yi oraya eklememiz gerekiyor. fakat exe yi nasıl oluşturacağız? yardımcı olurmusunuz lütfen
Öncelikle merhaba, burada oluşturduğumuz setup' ı daha sonra visual studio programına ihtiyaç duymadan çalıştırabilirmiyiz?
Öncelikle merhaba, burada oluşturduğumuz setup' ı daha sonra veya başka bilgisayarsa visual studio programına ihtiyaç duymadan çalıştırabilirmiyiz?:sasir:

Yukarı Git