Textbox'tan Textbox'a Veri Aktarmak

Bu dersimizde text kutusundan başka bir text kutusuna veri aktarmayı görelim.

Öncelikle hoşgeldiniz. Bu benim ilk ders ekleyişim. Bu sebeble kolay bir konu seçmeyi tercih ettim. Umarım beğenirsiniz ve işinize yarar. İleriki derslerde daha ayrıntılı bir şekilde Visual Basic'te bazı özel konuları anlatacağım.

Bu dersimizde text kutusundan başka bir text kutusuna veri aktarmayı görelim.

İlk önce 2 text kutusu ve 1 Command butonuna ihtiyacımız var.

Ben formumun grafik kısmında textleri ve butonları bu şekilde düzenledim.Ardından Command1 butonuna aşağıdaki kodları yazdım.


Private Sub Command1_Click()

Text2.Text = Text1.Text

End SubPrivate Sub Form_Load()

Text1.Text = ""

Text2.Text = ""

End Sub

Not: Text1.Text="" ve Text2.Text="" kodları kutuların içerisinde yazan Text1 ve Text2 yazılarını silip boş kutu olarak göstermesi içindi.

Kolay gelsin.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Sayın Hocam basit bir takıntım var yardımcı olusanız sevinirim. Şimdi Forum bire 1 ikon koyucam tıklandığızaman proje içindeki 2 formu açıcak kod lazım yazarsanız sevinirim
Tabii Ki; Öncelikle Bir Örnekle Gösteriyim Benim 2 Adet Formun Olsun Form1 Deki Command1 Butonuna Tıkladıgında Form2 Görünsün. Kodlar Private Sub Command1_Click() Form2.Visible = True End Sub Sendeki 2 Form Oldugunu İçin; Private Sub Command1_Click() Form2.Visible = True Form2.Visible = True End Sub Umarım Yaparsın. Yapamazsan 05073593656 Teli Ara Anlata Bilirim.
hocam size küçük bir sorum olucak ben bu dil ile başlayıp masntığını anladıktan sonra diğer dilleride öğrenmek istiyorum programla dilleri için ingilizce dersi alsam benim için daha iyimi olur yoksa boş zamn kaybımı olur teşekkür ederim ilginiz için.....
Öncelikle Sana Şunu Söylemek İsterim. Her Dilde Bilgin Olmaktansa 1 Dilde Profesyönel Ol. Bilgisayar Dilleri Sürekli Artıyor. Sürekli Dil Ögrenmen Sana Bir Şey Kazandırmaktan Çok Zamanını Öldürür. Popüler Dilleri Ögren Çogunlukla. İng. Alma Senin İçin Daha İyi Olur Her Bilgisayar Dili Neredeyse İng. İle Kodlanıyor.
vb yeni öğrenmeye çalışanlardanım.belki çok basit birşey ama ortalama vade hesaplama prg.yapmaya çalışıyorum.10 adet textbox var buralara vadelerini giriyorum hepsinin toplam ortalama vadesini hesaplıyorum.fakat bir tane vade box ına girmesem doğal olarak hata veriyor.bilgi girilmeyen box ta bugünün tarihini baz almasını istiyorum yardımcı olursanız sevinirim If t1.Text = " " Then v1.Text = now Else Dim bugun As Date Dim cektarihi1 As Date cektarihi1 = t1.Text bugun = Now vade1 = DateDiff("d", bugun, cektarihi1) v1.Text = vade1 End If
Hocam küçük bir text kutusundan word belgesi okutmak için ne yapmam lazım, kodları konuusnda en acilinden yardım edebilir misiniz ?

Yukarı Git