Templates İle Sayfa Tasarlama

Bu dersimizde Dreamweaver ile Sitemize Şablon Tasarlayıp Bunu Sitemizin Templates'i Yapmayı ve Daha Sonra Bundan Başka Sayfalar Üretmeyi Öğreneceğiz.

Arkadaşlar dersimize başlamadan önce Dreamwever'de Site Oluşturmamız Gerekiyor.Ben kendim Deneme Sitesi adın da bir site oluşturdum.
1-Bu adımda sitemize şablon bir sayfa tasarlıyoruz.2-Daha sonra bu tasarladığımız şablon sayfasını File / Save as Templates diyerek hangi site için tasarladıysanız onun için kaydediyorsunuz.

3-Bundan sonraki işlem kolay artık Templates hazır . Şimdi normal File / New diyerek yeni bir sayfa açıyoruz .Karşımıza pencere gelecek bu pencereden Templates segmesinden bizim yapmış olduğumuz Templates'i seçiyoruz.Artık yeni sayfamız bu tema'ya bağlı.Ne gibi bir değişiklik yaparsanız yapın bütün o Templates'den ürettiğiniz sayfalarda da uygulanmış olarak gereceksiniz.

Bir sonraki derste görüşmek üzere..

  • Etiketler;
Fuat ŞENGÜL
Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

sadece soruya cevap verilmiş basit ve öz
ii güsel de web sitesini nerden oluşturdunuz?haayt memat meselesi olur da bi sorunla karşılarsam yandım..::agla:
KARDEŞ BEN DAHA ÖNCE YAPMIŞTIM OLMUŞTU AMA ŞİMDİ ŞU HATAYI VERİYOR.NEDEN? YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM... There is an error at line 128, column 8 (absolute 9255) of ''templatenin kayıtlı olduğu yolu gösteriyor'' : Unbalanced body tag
konuyu çok kestirmeden anlatıyorsunuz. Örneğin hazırlanan bu template sayfasında değiştirilebilir alanlarla değiştirilemeyen alanları da belirtmek lazım. Arkadaşımızın anlattığı şekilde yaparsanız ve sayfayı template olarak açarsanız sayfada hiçbir şekilde oynama yapmanıza izin vermeyecektir.O yüzden sayfayı tekrardan template olarak açmanız ve düzenlenebilir alanları belirtmeniz gerekecek.
Arkadaşım onu ayrı bir ders olarak anlattım Link:http://www.sanalkurs.net/templateste-bazi-alanlari-kisitlama-1902.html
Benim şöyle bir sorunum var arkadaşlar. Şablonumu yaptım kaydettim. sonra 5 alt sayfa daha yapıp kaydettim. şimdi ana şablonuma menü bölümü ekliyorum ve diğer alt sayfalarda da bu menü bölümünün gözükmesini istiyorum. Fakat olmuyor her defasında alt safaları tek tek açıp ana sayfadıki menüyü kopyalaryıp ypıştırıyom. Bunun br kısa yolu yokmu bu kadar zahmet çekiyorum?
saolasinda ben daha yeni basliyorum bunu resimli anlatim olarak bastan baslayarak anlatabilirmisin acaba?
Hangisini anlatıyım arkdaşım..
iyiiyiyiyiyiy:-dusun:
Slm arkadaşlar ben hazır Templates üzerinde oynama yaparak site yapmak istiyorum bunu nasıl yaparım bir yardım etseniz ..
BİRAZ DAHA DETAYLI ANLATILIRSA YARDIMCI OLUNABİLİR.
sıte nerden yapılıo pekı
ya arkadaşlar dreamweaverda sayfa tasarlamayı biliyorumda onu web siteme nasıl aktarırım onu öğrenemedim bi yardımcı olursanız sevinirim.
siteyi tablo kullanarak yapmış arkadaşımız.Tablolu tasarım için tablolar hakkında bilgi edinmelisin.
Anlattıklarının hepsini yaptım ama daha ilk aşamada çuvalladım kardeşim. Update link sorusunu sormadan dwt oluşuyor, fakat saylalarda kullanamıyorum. Ana sayfamda linkler de oluşturmuştum. Nerede hata yapıyorum acaba. Lütfen yardım
ilk sayfayı tablolarla yapabilir miyiz, yoksa sadece div mi oluşturacağız. eğer div ile yapacaksak nasıl yapılacak çnkü ben tablo kullanıyorum
slm Fuat yaptığın çalışma için teşekkür ederim .bize katkı sağladı .Ama bir sorunum var . şablonu tüm sayfalara uyguladım sorun olmadı .dw açıp kapattım daha sonra yeni değişiklikler yaptım diğer sayfalara update oldu .dw kapattım açtığımda sonraki yaptığım çalışmalar, son değişiklikler hem şablondan hemde diğer sayfalarda yok.
saol
flash ile ilgili bir sorunum var. Template yi oluşturduğumda flash da eklemiştim. gerekli scripti de hosta yollama rağmen sayfalarda flash görülmüyor.. ne yapmalıyım ? teşekkürler..
biraz daha detaylı anlatırsan sevinirimm yinede saoll teşekkürler
Merhaba... Fuat arkadaşım çok güzel anlatmışsın ağzına sağlık template oluşturduk ama bu defada sayfada bi şey yapamıyorum yasak işateti çıkıyor bu template kullanarak diğer sayfaları oluşturamıyorum.Vaktiniz olur yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Teşekkürler...
Tesekkürler Ancak Arkadaslar Zorunlu Alanlar Ve Zorunlu Olmayan Alanlarıda Gösterseydiniz Daha Güzel Olur Kanısındayım.Öyle Daha Kolay Oluyo.Sizin Anlattıgınız Şekilde Sayfanın Heryerini Degiştirme İmkanı Var Buda Sitenin Daha Geç Yüklenmesine Sebep Olabilir...
güzel teşekkürler..
:-dusun::kirp::D
Polyana arkadaşım sayfa oluşturmayı bu dersimizde gösterdim.Diğer yasaklama olayını da http://www.sanalkurs.net/templateste-bazi-alanlari-kisitlama-1902.html bu dersimden takip edebilirsin..
teşekkürler güzel ders fakat benim başka bir sorunum var siteyi oluşturdum şablonuda oluşturdum şablondan siteyi yaptım, fakat bilgisayara format attıktan sonra şablonu tekrar tanıtamadım
ben hazır bir template kullandım sitenin anasayfası olarak düzenledim.ancak sorunum ansayfada herhangi bir bölüme tıklandıgımda örnegin ürünlere ürünler sayfası anasayfanın içinde olmasının istiyorum .yani yukarda sitenin logosu felan hep kalacak.yardım cı olursanaız sevinirim

Yukarı Git