Tablosuz Tasarım (Div) - 1

İlk Bölümde ana sayfamızın şablonunu hazırlamaya çalıştım.

Dreamweaver derslerine devam ediyorum yine :) Bölüm halinde kısa bir çalışma yapacağım. Şöyle ki bir yönetim paneli hazırlayacağız yönetim panelinden Resim kategorisi ekleme, düzenleme işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ayrıca bu kategorilere resim ekleyerek bir klasör içerisinde resimleri otomatik olarak toplayacağız. Ardından resimlerimizi otomatik olarak küçülterek (resize) ana sayfada kategorilerine göre yayınlaycağız.En son derste ise bu resim galerisini Fancybox ile süsleyeceğiz. İlk Bölümde ana sayfamızın şablonunu hazırlamaya çalıştım. Fakat biraz farklı olması için bu sefer tabloları değil div'leri kullanarak tablosuz tasarımla işlemleri gerçekleştirmeye çalıştım. Umarım faydalı bir ders olur. 

Anar Samadov
Rusyada doğdu. Azerbaycan'da hayatına devam ederken Türkiye'ye okumaya geldi. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Azerbaycanda yaşıyor. Hakkında daha geniş bilgiye <a href="http://www.anarsamadov.net">kişisel blog</a> sayfasından veya <a href="http://www.onlineogren.com">online öğren</a> blog sayfasından ulaşabilmeniz mümkün.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 9 yıl önce
ilgiyle takip ediyorum dersleri, sizden isteğim wysing editörünü de entegre etme ve veritabanına bağlama işlemini de anlatır mısınız? anlatımlar için tekrar teşekkürler
• 9 yıl önce
hocam benim bi sorunum var sitem expolar eski sürümlerinde kayıyor yardımcı olurmusunuz.[url=http://www.ugracperde.com/]perde[/url]
• 9 yıl önce
cok tşkLeR
• 9 yıl önce
Öncelikle emeğinize sağlık,gerçekten sizlerden çok istifade ediyoruz. Yalnız benim bi sorum olacak.Cevaplandırırsanız çok sevinirim Daha önce arayüzünü tablolarla yaptığım bi siteyi tablosuz yaptığım bir arayüzle nasıl değiştirebilirim? Daha açık sorucak olursam. Örneğin:HTML sayfasında (Üst-Menu-İçerik-Bloklar-Alt) diye tablolar oluşturup bunları site klasörümün içine açtığım(üst.php-menu.php-icerik.php-bloklar.php-alt.php) sayfalarına parça parça include ediyordum. Peki arayüzü tamamen divlerle hazırladığım bi arayüzü, php sayfalarına nasıl include edicem? Aynı tablolu tasarımın mantığıyla denedim olmadı. Bu konuda yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Şimdiden teşekkürler..
• 8 yıl önce
çok teşekkürler

Yukarı Git