String içindeki veriyi kelimelere ayırmak

Bir string içinde cümleniz var diyelim. Bu veriyi aralarına virgül koyarak ayırmak istiyorsunuz.

Bir string içinde cümleniz var diyelim. Bu veriyi aralarına virgül koyarak ayırmak istiyorsunuz. Aşağıda yazmış olduğum fonksiyonu kullanarak bu işlemi gerçekleştirmeniz çok kolaydır.


<?php function anahtar_kelimeler($kelime) {

    

    
$ayir  explode(" ",$kelime);

    
$count count($ayir);    for(
$i=0$count>$i$i++) {

        if(
$i>0$sonuc .= ", ";

        
$sonuc .= strtolower($ayir[$i]);

    }    return 
$sonuc;

}
?> ?>KULLANIM:


<?php  echo anahtar_kelimeler("Sanalkurs Türkiye'nin en iyi web eğitim portalıdır");?> ?>SONUÇ


sanalkurs, türkiye'nin, en, iyi, web, eğitim, portalıdır


şeklinde olacaktır. Bu işlemi web sitenizin Meta Tag'lerindeki Keywords (anahtar kelimeler) ve Description (açıklama) için kullanmanız mantıklı olacaktır.

Kolay Gelsin

  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Emeğine sağlık

Yukarı Git