SQL Inner Join

SQL Server'da Inner Join ilişkisel veritabanı hakkında faydalı olacağını düşündüğüm bir ders hazırladım.

SQL Server'da Inner Join ilişkisel veritabanı hakkında faydalı olacağını düşündüğüm bir ders hazırladım.

  • Etiketler;
Can Gündüz
Başarısoft yazılım uzmanlığı kursunu tamamladıktan sonra ufak çaplı projeler geliştirdi. C# , Asp.NET , SQL , Access , Makale yazarlığı ve Sosyal Medya ilgi alanıdır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

personel maaş ile personel tablosu arasındaki ilişkinin durumu nedir, 1-n ilişkisi kurmuşsunuz, burada veritabanı tasarımını yaparken dikkate aldığınız kriterler nelerdir, konu ile ilgili bilgi verir misiniz?
irfan bey merhaba, Durumu söyle acıklayayım personel Tablosunda personel'in kişisel bilgileri ,personelMaas Tablosunda ise personelin sadece maas bilgisi bulunmaktadır. bu iki tabloyu "personel" tablosunda bulunan pid alanına göre birbirine bagladım. nasıl bagladım derseniz, personelMaas tablosunda "pid" adında colon olusturdum ve o kolona personelde bulunan pid degerini atadım. bu sekilde iki tablo birbirine iliskilendirildi. veritabanı tasarımında kriterlere gelince; bir veritabanı tasarımı öncelikle programdaki bütün ihtiyaclara cevap verebilmeli yani ben kafama göre tasarlıyım ilerde programa eklenti vs yaparsam gene degistiririm şeklinde bir düşünce olmamalı. En bastan dizayn edilirken nelere ihtiyac varsa o anda veritabanında olusturulmalı

Yukarı Git