Sitenize Türk Bayrağı

Sitenizin üst köşesine sabit Türk bayrağı eklemek istiyor musunuz ? Haydi başlayalım.

Güneydoğu'da verilen şehitlerimiz ya da Türklüğe hakaret gibi nedenlerle Web sitenizde bizim de yaptığımız gibi protesto etmek istiyorsunuz. Bir çok sitede gördüğüm bu uygulamayı siz Sanalkurs ziyaretçilerine aktarıyorum. İlk adım olarak HTML sayfanızın <body> etiketinden sonra aşağıdaki kodları sayfanıza ekleyin.

<div id="trbayrak"><a href="http://www.sanalkurs.net"></a></div>

http://www.sanalkurs.net yazan bölüme istediğiniz bir linki verin

Evet şimdi en önemli olan CSS kodunu style dosyanıza yada sayfanıza yapıştırın.

<style> #trbayrak a {
  background: url("trbayrak.gif") 0 0 no-repeat;
  position: absolute;
  top: 0px;
  left: 0px;
  text-indent: -1000px;
  width: 100px;
  height: 100px;
  overflow: hidden;
  position: fixed;
}
</style>

Aşağıdaki Türk bayrağını kaydedin.

Kodları aynen uyguladım ama halen bayrak görünmedi? Ne yapmam gerekiyor?

trbayrak.gif dosyası ile style dosyanızın aynı dizinde olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir üst klasörde ise "../trbayrak.gif" şeklinde düzeltme yapın.

Kolay gelsin.

Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çok doğru ben de siteme koyacağım ders için tşk..
güzel bir çalışma bunu koymak şart oldu...
Kesinlikle Koyuyorum..
Sitemde uyguladım... Sol tarafa değilde sağ tarafa koydum bayrak resmini, çok ta şık durdu Harika oldu, çok teşekkürler...
ben bunu front page y yapistirdim ama bi sey olmadi. sayfada kod cikior yazdiim kodu sayfaya cikarior.
maalesef ie7 yi desteklemiyor.
Vallaha hocam bende bun ufront pagede yaptım ilk kod tamamda <body> <div id="dosyaismi"><a href="siteismi"></a></div> </body> 2. kodu yazınca html sayfama en alt kısmına yazdım sayfada direk kod çıkıyor en üste yazıncada body /body arasına bu seferde üstte cıkıyor css bilgim olmadığı için ben direk kodalrı html sayfasına yazıyorum
programın alt sol köşesinde body yazısına tıklayarak ilk kodu, sayfanın üst kısmında head bölümüne de ikinci kodu kopyalayıp, resmi koyduğunun yerin adresini url("../resimler/trbayrak.gif") biçiminde düzeltirseniz mükemmel çalışıyor. Çok teşekkür ederim.

Yukarı Git