Sitenize ikonlar ekleyin

Tasarladığınız websitelerine "icon" adı verilen bazı ico dosyaları ekleyebilirsiniz. Bu ico dosyaları sizin şirketinizin logosu olabileceği gibi hatta fotoğraf bile olabilir.

Merhaba arkadaşlar ;

Tasarladığınız websitelerine "icon" adı verilen bazı ico dosyaları ekleyebilirsiniz. Bu ico dosyaları sizin şirketinizin logosu olabileceği gibi hatta fotoğraf bile olabilir. Aşağıda Blogger ve Joomla iconlarında gözüktüğü gibi ziyaretçi sizin sitenizdeyken ve sık kullanılanlara eklendiğinde o logo ile temsil edilecektir. Gayet şık görünüyor ve bence kesinlikle kullanmalısınız.Öncelikle sitenizin ico dosyasını oluşturalım. Bunun için sitenizin logosunu ico yapmak istediğimizi düşünelim. Logo jpeg,gif,png,ai,psd,cdr... formatlarından hangisi olursa olsun, hazır ise Any2Icon adlı 1.1 MB boyutunda ilk 14 gün boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz bir program var. Bir kere zaten logonuzu ico dosyasına çevirseniz yeter. "Logo.ico" adında bir dosya olacak. Bu programı indirmek için alttaki linkten faydalanabilirsiniz.

Buraya tıklayarak programı indirebilirsiniz.

Logomuzu ico yaptık gel gelelim bunu sayfamıza ilişiklendirmeye. Burada tabii ki devreye HTML giriyor, Dreamweaver ile index.html veya default.php gibi olan giriş sayfanızı açın ve head taglerinin arasına alttaki tek satırlık kodu kaynağını kendinize göre düzelterek yazarsanız ve ico dosyasını da orada gösterdiğiniz adrese FTP ile upload ederseniz artık sizin de sitenizin bir iconu var demektir. Icon olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı :)


<link rel="shortcut icon" href="http://www.siteniz.com/images/icon.ico"Joomla Template´ları için küçük bir not: Joomla kendi iconunu php yayınlarken html içine aynı kod ile gömüyor sizin bunu değiştirme şansınız var ancak Joomla yine yayınlarken değiştirecektir. Bir çözüm önerisi ise yayınladıktan sonra hedeflediği ico dosyasını image klasöründe silerek aynı adla kendi ico dosyanızı eklemek yani overwrite yapmaktır.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

abicim şu form işlemleri önemli bi türlü yapamıyorum hani kaç kişi kayıtlı üyelik işlemleri gibi lütfen
http://www.html-kit.com/favicon/ http://www.programguru.com/ http://www.graphicsguru.com/favicon.php http://www.favicongenerator.com/ ben bu sitelerden ico yapıyorum şimdilik bir problem yok tavsiye ederim bir bakın çok güzel
ya bana birisi forumsitesi yapmayı gösterebilirmii
Saol Tahir , sende en hızlı kapan öğrencilerimdendin. Haftasonu Altunizade Netrona uğra bul beni biçay içelim.
ercan hocam ellerine sağlık çok teşekkür ederim senin şu pratik bilgilerin olmasa ina yaşanmaz bu sanal alemde:)
siteye icon eklemeyi, photosohop'u aç. buton yap. Animsyon şeklinde daha sonra Web sayfası için kayıt et. Eğer photoshop biliyorsanız. Buttonun kralını yaparsınız.
herşey için sağolbebişim
AÇIKLAYICI BILGILERINIZ IÇIN ÇOK TEŞEKKUR EDERİM... DERSLERINIZIN DEVAMI GELIR INSALLAH :D
süper bi paylaşım teşekkürler
ftp ile upluoad ı nasıl yapıyoruz ..lütfen yardım..
http://video.ihs.com.tr/ftp/ftp.htm Faydalı olacaktır FTP üzerine...
Sharing is awesome thanks!

Yukarı Git