Siteleriniz Google'da Nasıl Hızlı İndekslenir? (Bölüm 1)

Siteleriniz Google'da Nasıl Hızlı İndekslenir? (Bölüm 1)

Arama Motoru Tarafından %100 Hızlı İndexlenme (Bölüm 1)

Merhabalar,

Arama Motorları Tarafından Nasıl Hızlı İndexlenir Onu Anlatacağım Madde Madde Özetle Gideceğim Daha Kolay Anlamanız İçin,

Sosyal Medyalar (5x hızlı indexlenme)

Facebook, Twitter, Google+ ve FrienFeed gibi sosyal medyalar SEO'da önemi artmaktadır, Son yazılarımızın linklerinin yer alması 3 ile 5 arası değişmektedir. Sosyal Sitelerde önemi artan Facebook, Twitter ve Google+ iyi bir tercih olucaktır.

Güncel İçerik (3x hızlı indexlenme)

Güncel içeriği herkez hemen hemen bilmektedir, Sitemiz hangi aralıklarla içerik yayınlıyorsa Google Botları’n ziyareti de ona göre gelmektedir buda başarılı bir indexleme sonucu alabilirsiniz.

Yazılarda küçük değişiklikler (2x hızlı indexlenme)

Yazılarda küçük değişiklikler her zaman indexlenmede etkisi vardır, Güncel İçerik'te nasılsa Yazılarda'da aynıdır Yazılarda ufak değişiklikler yaparak Google Botların'ı sitemize çağırabiliriz.

Yazılara Yorum Yapılması (2,5x hızlı indexlenme)

Bir yazıya ne kadar sık yorum atılıyorsa Google Botlarıda o sıklıkta gelmektedir, Sitenizdeki ziyaretcilere önem verin ziyaretcilerin gonderdiği yorumlara mutlaka cevap verin yorum gelmiyorsa kendinizde ziyaretci gibi atabilirsiniz,

Yorum : Yorumlarınız her zaman yazıyla alakalı olmalıdır.

Siteniz hızlı olsun (2x e kadar hızlı indexlenme)

Siteniz her ne kadar hızlı olursa sizin içinde ziyaretciler içinde bir etkisini görüceksinizdir, ziyaretciler her zaman sitenin hızına bakmaktadır ve siteniz ne kadar hızlı olursa o kadar ziyaretci uzun sure kalabilmektedir ve bunun SEO'ya etkisi yüksektir.

Yazıya etiket eklemek (1.5x hızlı indexlenme)

Yazılan yazıya, daha önce kullanılmış bir etiket eklerseniz. Bu etiket sayfasının Google tarafından ziyaret edilmesi halinde son yazıda fark edilerek indexlenecektir. Sonuç olarak, buradaki tüm yöntemlerin aynı yazıda uygulanması halinde, indexlenme hızını saniyelere kadar indirebilirsiniz.

Anasayfa güncelliği (2x hızlı indexlenme)

  • Anasayfa ne kadar güncel ise, anasayfanızda yer alacak son yazıda o kadar daha erken farkedilir ve indexlnir. Anasayfanızın güncelleiği, sayfadaki farklılık ve çeşitlilik ile olur. Bunları nasıl sağlarız.
  • Son yorumları gösterme : Yazılarınıza yapılan yorumları anasayfada göstererek devamlı güncel içeriğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Rastgele yazılar : Rastgele yazıları gösterme de oldukça etkili bir taktiktir. Her sayfa gösteriminde rastgele yazı çıktıkça,anasayfa içeriği de farklılık göstereceği için o kadar bot ziyareti artacaktır.
  • Forumdaki son yazılar : Eğer bir foruma sahipseniz, forumdaki son yazıları listeleyerek, hem forum yazılarının daha hızlı indexlenmesini sağlarsınız. Hem de, anasayfa içerisinde oluşan güncelleme ile Google Bot’un dikkatini çekersiniz.​​
  • Emin olun ki sitenizin indexleme hızı ve Google sıralardaki değeri artacaktır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git