Sistem Geri Yükleme

Bilgisayarımızda işler yolunda gitmiyorsa sistemimizi başka bir tarihe yükleme işlemidir.

Dersimize başlıyoruz.İlk önce bunu nasıl açacağız.Daha sonra karşımıza gelen ekran da iki seçenek var 1. Sistem geri yükle 2. Geri yükleme Noktası oluştur..Buradan önceden bir "geri yükleme noktası oluşturmadıysanız" ilk önce bunu bilgisayarınız normal iken yapalım.

Yaparak "Geri yükleme noktamızı oluşturuyoruz.

Bunu yaptıktan sonra bilgisayarımız bir kaç gün içinde anormal şekilde hatalar vermeye başladı.O zaman şunu yapıyoruz.Bunları yaptıktan sonra bilgisayırımız kapanacak ve yeniden başlayacak. Yeniden açıldıktan sonra bilgisayarımız seçtiğimiz "tarih ve saate" geri yüklenmiş olacaktır.

  • Etiketler;
Fuat ŞENGÜL
Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ben ilk zamanlar başım her sıkıştığında sistem geri yüklemesi yapıyordum bu işlemin sık yapılması mahsurlu mu? şu aralar biraz daha acemilikten kurtulduğum için pek gerekmiyor yeni başlayanlar için bence önemli bir husus , teşekkürler:sasir::kirp:
Evet arkadaşım bunu yapmak bana göre mahsur yok.Ancak ne açıdan mahsur olabiilir .Yükleme yaptığınız tarihin ayarları ile ondan sonra yüklediğiniz programların geri yüklenmesinde kaldırldığı zaman bazı hatalar çıkabilir.
teşekkürler çok güzel paylaşım :gul:
:slm sistem geri yükleme nasılsında yapmıyosunuzz hep de tarih de olmuyor tekra yükleme istiyorumm cevap verisiniz çok sevirim:agla::uzul:
ben sistem geri yükleme yapamıyorum.sistem geri yükleme bilgisayarınızı korumaz lütfen bilgisayarınızı yeniden baslatın ve sistem geri yüklemeyi yeniden calıstırın diye yazı geliyor bilgisayarı yeniden baslatıyorum ama ise yaramadı :sasir:
slm. aynen bu şekilde birkaç kere sistem geri yükleme yapmaya çalıştım.Fakat bilgisayar tekrar başladıktan sonra hata oluştuğunu ve sistem geri yüklemenin başarısız olduğunu belirtiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Yukarı Git