Sistem Açılış Ekranı

Windows'ta sistem açılış ekranının değişmesi ve değişen ekranın tekrar eski haline dönmesi...

Bilgisayarımızın sistem açılış ekranı (Windows için) zaman zaman farklı olarak gelir karşımıza ve bizi şaşırtır biraz.Bir daha da format atana eski haline dönmez.

Bunun normal olarak iki nedeni vardır. Birincisi, denetim masasındaki açılış ekranı seçeneğinin değiştirilmesi. İkincisi ise msconfig ayarlarındaki hizmetler'in değiştirilmiş olmasıdır.

Eğer ille de eski haline döndürmek istiyorsanız yapmanız gereken şey Başlat > Çalıştır yapmak ve ardından çalıştır kısmına msconfig yazıp Enter'a basmak. Karşımıza gelen ekrandan da Hizmetler sekmesine geçip gerekli olmayan hizmetleri devre dışı bırakmak. Hepsi bu kadar. Herkese kolay gelsin.

  • Etiketler;
Ziya Kahraman
Samsun'da doğdu. Üniversite'ye kadar bu şehirde öğrenim gördü. Sonra Atatürk Üniversitesi'nde dil okudu. Türkçe öğretmenliğini bitirdi; ama eğitimci olmadı. Türkçe'yle yoğruldu dört yıl. Bu esnada yazılım dilleri kurcaladı zihnini.. HTML, PHP, ASP, CSS, Pascal.. Hepsinden bir tutam aldı, kokladı bıraktı. <P>Sonra tasarımı keşfetti. PS, AI, C4D derken grafik programlarını öğrenmeye başladı. Grafik programlarını ustalıklı kullanmaya başladı. Ama asıl işin programları öğrenmek olmadığını anlaması da çok geç olmadı. Gözünü eğitmesi gerektiğini fark etti ve tasarım kültürü üzerine kafa yordu. Grafiğin felsefesini özümsemeye çalıştı. Noktaların sadece nokta olmadığını düşünerek başladı asıl tasarlama serüveni. Önceleri yalnızca hayal kurdu, imgelerle boğuştu; zihninde tasarladı çizgileri, renkleri, şekillleri.. Sonra ekrana geçti hayaller ve ardından kağıtlara.. <P>Hâlihazırda grafik tasarımcı olarak çalışıyor. Genellikle katalog, dergi, broşür, kurumsal kimlik, logo ve ambalaj tasarımı yapıyor. Bunlar yanında 3B modelleme ve interaktif tasarım da çalışıyor. Yayınlamayı düşündüğü bir rubai kitabı, tamamlamaya çalıştığı bir şiir, bir de hikâye kitabı bulunuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

arkadaşlara katılıyorum nedir bu gereksizler
arkdaslar mesela messenger açılışta sistemi kasar sonradan yüklediginiz progrmaların virüs programlarını secin sekmeleri kalrdırın işte acılışda masaüstü biraz daha seri gelir sebebi ise yüklü programları kullanmasında yükleme sırasında otomatik acılışta baslat komtu olur bu işlem siz ler göremezsiniz.. vs programlar açılmadan masaüstü geçgeliyor bunların yanındaki çeltikleri kaldırırsak biraz daha acılış serileşir ..
kolay gelsin millet :hayret:
Arkadaşlar gerekli olanlar, ya da olmayanlar herkesin kullanım tarzına göre değişir. Açılışta devreye girmesini istemediğiniz programlar kastedilmişti derste gereksizler olarak.
Cok tesekkurler..
ben bilgisayrı her açtığımda beyaz bir ekranla karşılaşmaya başladım.üstelik masaüstündeki dosyaları göstermiyor.ve her defasında görev çubuğunu da gizliyor.acaba ayarları otomatik olark kendisi mi değiştiryor diye bakıyorum değşiklik de yok.masaüstü simgeleri göster işaretli.görev çubuğu açık.neden böyle oluyor?yardım ederseniz ççok mutlu olurum.her defaında masaüsütünü ayarlamaktan bıktım:(
benimkine hizmetler sekmesi yok kanka... :uzul:

Yukarı Git