Şimşek Efekti Yapalım

Bu dersimizde şimsek efektinin nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Kendimize yeni bir sayfa açıyoruz.Araç Çubuğundan Gradient Tool (G) seçiyoruz.Sayfamızın ortasından (90 derece) dikey çizği ciyoruz ve bırakıyoruz.

FiLter - Render açılır menüsünden - Difference CLouds seçeneğine tıklıyoruz.Image - Adjustments açılır menüsünden - Invert(Ctrl+I)tıklıyoruz.Image - Adjustments açılır menüsünden - Levels(Ctrl+L) tıklıyoruz ve ayarları aşağıdaki resimdeki gibi yapıyoruz.Image - Adjustments açılır menüsünden Color Balance(Ctrl+B) tıklıyoruz ve aşağıdaki değerleri giriyoruz.Image - Rotate Canvas - 90Cw döndürüyoruz.

Sonuç:Not: Level uygulamadan önce çalışmamızın o aşamasında bir kaç kez dulicate layer edip (Kopyasını cıkartmak) her kopya layer'a farklı Level değerleri vererek Imageready'de şimsek animasyonu yapabilirsiniz.Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

arkadaşım,bu gradient editör sayfasını nerden açıyoruz ben bulamadım:(
Gradient Tool aracı secili iken üst arac cubugundan açıyorsun
YA BİRAZ DETAY LI ANLATSAYDIN YAAAAA EN SON BÖLÜMDE TAKILP KALDIM KALDIM OFFFF OFFFFFFFFFFFFFF GİTTİ O KDAR ÇALIŞMA
gusel
ShekiLL:)
Çok teşekkürler

Yukarı Git