Sayfaya Cetvelin Açılımı

Bir sayfada logo, afiş, broşür vb. iş yapmanız için gereken bir araç çubuğumuz da cetveldir.

Bir sayfada logo, afiş, broşür vb. iş yapmanız için gereken bir araç çubuğumuz da cetveldir.

Menü çubuğunda bulunan View>Page Rulers>Show (Şekildeki gibi) yaparak Freehand cetvelimizi açabilirsiniz.Cetveli sayfa üzerinde kullanmak için ise cetvele basılı tutup, sayfanın üzerine bırakıyorsunuz.Yukarıdaki kırmızının içinde bulunan cetveldir. Ve bu cetvelimizi sayfaya geçirmek için ise fare okunu cetvelimize getiriyoruz ve basılı tutup sayfamızın neresine bırakmak istiyorsak oraya bırakıyoruz. Alttaki şekilde de cetvel ile yaptığımız çalışmanın düzgün olup olmadığını öğreniyoruz (Ve doğru).

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

logosu olan bir arkadasimin logosunun renkleriyle oynamak istiyorum programi henuz kurdum herhangi bir bilgim yok yardimci olabileck arkadaslar varmi metalik renkleri nerde cozerim.
ben de cetvel açılımının kısa yolunu ekleyeyim belki birilerinin işine yarar... cetveli açmak için klavye kısayolu ise; ctrl alt ve R herkese iyi çalışmalar... :)
:DTEK KELİME SÜPER
ben 4'lü kartvizit çalışması yapmak istiyorum (cros ve paylarını belirterek. lütfen bana yardımcı olurmusunuz.
ayrıca şunu unutmayın arkadaşlar her çektiginiz cetvelde çekiceniz yerin 0 olmasına dikkat edin..
e peki bir cetveli istemedik nasıl kaldırıcaz...yani 4 cetvel çizdik 3 tane olmasını ıstıyoruz. 4.sü nasıl kalkacak...kolay gelsin bana da tabi
cetvelle yapılan çizgileri kaybetmek için,üztüne çift tıklarsak sayfa açılır ve oradan istediğimiz şekli remove ile silebiliriz. ayrıca çizgilerin konumunu değiştirmek için,edit ten,sayısal değerini girerek değiştirebiliriz.
cetveli çizgisi (guides) silmenin en kısa yolu pointer seçim araç çubuğunu seçip cetvel çizgisinin üzerinden tutup cetvele doğru hızlıca sürklemek tir,tabiri caizse fırlatmakla daha çabuk silinir...

Yukarı Git