Sayfa Yüklenme Süresi

Bir çok sitede gördüğümüz sayfa yüklenme süresi nasıl hesaplanır ve sitede gösterilir bunu inceleyelim...

Bir çok sitede gördüğümüz sayfa yüklenme süresi nasıl hesaplanır ve sitede gösterilir bunu inceleyelim...
Bu işlem için aşağıdaki kodları kullanmak yeterli olacak.<%'// Sayfamızın en başına bu kodu ekliyoruz ve site açılmaya başlayınca Süre başlıyor.BaslangicZamani = timer'// Sayfamızın en altına ise bu kodu ekliyoruzResponse.Write "Sayfa "& (Timer - BaslangicZamani) &" Saniyede Yüklendi."

%>
Sayfamızın açılması tamamlandığında, sayfa açıldığı andaki zamandan ilk açılmaya başladığı zamanı çıkarıyor ve saniye olarak sonucu yazıyor.
  • Etiketler;
Kerim Sarıgül
1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldim. Eğitim Hayatım İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandım ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladım ve bu eğitimimi de 2008 yılında başarıyla tamamladım. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde "Bilgisayarlı Dilbilim" alanında doktora eğitimime devam etmekteyim. İş Hayatım 2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak, 2013-2015 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Şu an Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. *** Bilgisayarla tanışmam lise yıllarına dayanır. Bu tanışma sonucu oluşan arkadaşlığı hiç bitirmedim. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdayım. Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Joomla, eğitimde ve dil öğretiminde teknoloji kullanımı konularında derslerim ve makalelerim yayınlanmaktadır. İyi derecede Rusça ve Kırgızca biliyorum. İngilizce ve Arapça öğrenmeye devam ediyorum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

paylaşım için teşekkur ederim bu kod htmde çalışırmı acaba eyer çalışıyorsa bunu örnek bi kodla açıklarsanız sevinirim saygılar.
paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
@saha Bu kod sadece asp de calisir. ama sitenizde yani host aldiiniz makinede asp yuklu ise yani izin verilior ise calisir. sevgiler satgilar.f
THaNK You :gul:
htmlde çalışmazmı çalışır ama nasıl çalışır asp kodlarını html kodlarının içine gömüceksin server zaten asp kodlarını yorumlayım html olarak kullanıcı gösterir. asp kodlarını html kodlarının içine gömerek ve localhostta çalıştırdığında çalıştığını görüceksin.

Yukarı Git