Sanalkurs'u tanıtan bir ilan çalışması yapalım

Bu dersimizde Sanalkurs için oldukça kolay bir ilan çalışması yapacağız. Nasıl yapıldığını öğrenmek bakımından yararlı bir ders olacaktır.

Bu dersimizde Sanalkurs için oldukça kolay bir ilan çalışması yapacağız. Nasıl yapıldığını öğrenmek bakımından yararlı bir ders olacaktır.

Sayfamızı açalım ve sayfamız büyüklüğünde bir kutu açalım. Rengini istediğiniz bir renk seçin ve:Grap paper tool'u seçin:Ardından üçe üç olarak ayarlayın ve sayfaya üçe üç kutu açın.Daha sonra önceden indirdiğim bazı resimleri sayfaya attım. Sonra her resmi açtığım kutu ebatında tek tek kutular açarak içersine yerleştirdim.

Resmi seçili hale getirip Effects > PowerClip > Place Inside Container'i seçelim ve tıklayalım.Resmimiz kutu içersine girmiş olacaktır. Daha sonra diğer resimlerimizi de bu şekilde ayarlayalım.Daha sonra yazılarımızı yazalım. Text toolu seçerek yazımızı yazalım.Yazımızın baş harfinin büyük olmaması için Edit text 'i seçelim ve yazımızın baş harfini küçültelim daha sonra ok bastığımızda yazımızın baş harfi küçülecektir.Daha sonra yazılarımızı eklediğimizde Resmimiz bu halde olacaktır:

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

bu çalışmayla corelin diğer özelliklerinide gösterebilirdin sanırım sadece power clip ve grab paper toolu üzerinde durmuşsun.genede teşekkür ederiz....
çok hoş ama anlamadım düz ilk sayfayı nasıl nerden renk verdiniz ayrıca FL harfleri beyaz karesi başka renk aydınlatırmısınız yapamadım
Eline sağlık abi güzel olmuş ya. bir de ben deneyim bakalım yapabilecem mi :gul:
bu kadar uzun uğraşmak gerekmiyor daha basit ve kısa yollar ile aynı şeyi yapmak mümkün. değişik bir sistem teşekkürler4
arkadaşım fl olan resmi arkaplanı beyaz olan bir kutu içersine aldım. Rengide sayfanın sağ tarafındaki renk paletinden veriyoruz.
:gul:
çok teşekkürler. Aydın bilgilerinizi bekliyorum
Dersinizi ilk defa gördüm, bu programa biraz uzak olduğum için, öğrenmek için bir kaç defa deneyeceğim, başarılı olursam ne mutlu bana. Selamlarımla.
resimleri kutulara nasıl yerleştirdiğinizi tekrar izah eder misiniz. Bu programı daha önce kullanmıştım ama gösterdiğiniz komutu hatırlamıyorum.. Teşekkürler
resim büyükse powerclıp ile küçükse arkaplanı beyaz yapıp içine koyarak...
gerçekten çok hoş bir çalışma olmuş benim sorum şu peki hazırladığın tasarıyı makinadan yani kesiciden çıkarta bilirmiyiz :uzul:
resimleri eğer resim büyükse powerclıp ile resim küçükse kutunun arkaplan rengini beyaz yapıp resimleri öyle koy.
teşekkürler
GÜZEL VE BASİT BEYENDİM TEŞEKKÜR EDERİM
tebrik ederim çok güzel olmuş.elinize sağlık
güzel olmuş sağol
arkadaşım ben corel kullanıcısıyım ama corel X3 ve 12'yi bir birine bağladığımda sıkıntıyaşıyorum örneğin corel 12 de bir yazi yazın ve yazıyı x3' e atın ve buyazının harflerini değiştirin değişmiyo ama x3 te yazdığınız zaman normal sorunsuz corelde 5 yıllık çalışmalarım ver ve ben bu sorun yüzünden x3 kullanmıyorum ne yapabilirim şimdiden tşk.
forumda bu sorularını sorarasn daha iyi olur.
supersin yaaa çok guzel olmuş
size bişe sorcam ama foruma yaz diyeksin ya ben yenim bi türlü bulamadım nereye yazacagımı soruma gelince ben corel de örnek yazının opozitesini düşürmek istiyorum nasıl yapabilirim:-dusun:
ellerine sağlık
Üzülme bende ilk zamanlar bulamamıştım. Anasayfada forum köşesi var tıkla. Forumda p ortalarda CorelDraw bölümü var gir oraya. Sağ üstte Sayfa: [1] 2 Aşağı git -karşısında da Okunmuş Say - Haberdar et - Yeni Konu - Yeni Anket diyor orda. Ordan ''YENİ KONU'' 'de ve sorunu sor.
teşekkür eden herkese teşekkürler. Beğendiğinize sevindim...:kirp:
:kirp::-dusun:
grçktn çoq kolay we basit eline sağlık güsel olmuş:kirp:
ÇOK GÜZEL BİR ANLATIM SAYENİZ DE BELLİ KALIPLARI ÖGRENİYORUZ YAPMIŞ OLDUGUNU CALIŞMA COK İŞE YARIYACAK :D
çok güzel olmuş eline sağlık bu çalışmayı gönderirimisiniz

Yukarı Git