Sahte (Fake) MSN'lere dikkat!!!

MSN'lerin sahteleri yine internet kafelerde ve internetin olduğu her yerde. Bu yazıyı dikkatle okuyun.

MSN'lerin sahteleri yine internet kafelerde ve internetin olduğu her yerde. Bu yazıyı dikkatle okuyun.

Hackerların yazıp kullandığı programlardan bazıları sizin kullandıklarınızla aynı görünebilir. Fakat bu görünüme aldanmayın. Çünkü kaynak kodlar ile görüntü arasında, programın görünümüyle çalışması arasında çok da önemli bağlantılar olması şart değildir.

Mesela bu kodlar:Aşağıdaki görünümdeki sahte msn live programına ait.
Yani özet olarak; siz msn hesabınızı açmaya çalıştığınız program sahte yani hackerların deyimiyle fake ise; siz hesabınızı kullanmaya başlarken girmiş olduğunuz msn adresiniz ve şifreniz hackerlerın mail adreslerine sahte msn tarafından gönderilir.

Bundan sonrasını anlatmaya gerek yok zaten. Hiç kimsenin bu tür hilelere ve illegal yöntemlere kurban olmaması dileğiyle...

  • Etiketler;
Ziya Kahraman
Samsun'da doğdu. Üniversite'ye kadar bu şehirde öğrenim gördü. Sonra Atatürk Üniversitesi'nde dil okudu. Türkçe öğretmenliğini bitirdi; ama eğitimci olmadı. Türkçe'yle yoğruldu dört yıl. Bu esnada yazılım dilleri kurcaladı zihnini.. HTML, PHP, ASP, CSS, Pascal.. Hepsinden bir tutam aldı, kokladı bıraktı. <P>Sonra tasarımı keşfetti. PS, AI, C4D derken grafik programlarını öğrenmeye başladı. Grafik programlarını ustalıklı kullanmaya başladı. Ama asıl işin programları öğrenmek olmadığını anlaması da çok geç olmadı. Gözünü eğitmesi gerektiğini fark etti ve tasarım kültürü üzerine kafa yordu. Grafiğin felsefesini özümsemeye çalıştı. Noktaların sadece nokta olmadığını düşünerek başladı asıl tasarlama serüveni. Önceleri yalnızca hayal kurdu, imgelerle boğuştu; zihninde tasarladı çizgileri, renkleri, şekillleri.. Sonra ekrana geçti hayaller ve ardından kağıtlara.. <P>Hâlihazırda grafik tasarımcı olarak çalışıyor. Genellikle katalog, dergi, broşür, kurumsal kimlik, logo ve ambalaj tasarımı yapıyor. Bunlar yanında 3B modelleme ve interaktif tasarım da çalışıyor. Yayınlamayı düşündüğü bir rubai kitabı, tamamlamaya çalıştığı bir şiir, bir de hikâye kitabı bulunuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

dai cok tesekurler ama nerden ndiriyoq ben dowlan ı goremedım :S
bu işler bu kadar da kolay değil
Uyarı için teşekkürler. Nasıl korunacız onunu da bi özet yapsaydın memnun olurduk
Bu tür yazılımlara kurban gitmemek için üst kısımda bulunan menülerin açılıp açılmadığını kontrol edin, en basit anlamda sahte olup olmadığı o kısımdan anlaşılır. Zira sahte (fake) msn'lerde hackerlar menüleri düzenlemeye uğraşmazlar..
hmm saol ellerıne sqaglık
saolasında nasıl koruncaz nasıl anlıcaz ki buunları herşeyin sahtesini yapmışlar yuhhh beeee
çok saol bu iyi oldu
Bilgi için teşekkürler.
bunların sahte olduğunu nasıl anlayacağız... bilgi içn teşekkürler
COK TŞK EDERİM PEKİ FOM 1 DEMİ HAZILANIYOR GNLD YOKSA BAŞKA BİR PROGRAMDA:D

Yukarı Git