Resmi Yeniden Boyutlandırmak

Bu kodlar sayesinde basit şekilde resimlerinizi boyutlandırabileceksiniz.

Bu kodlar sayesinde basit şekilde resimlerinizi boyutlandırabileceksiniz. Bu kodları daha önce hazırladığım "Resim Boyutlandırma v.1.0" isimli Türkçe programımdan esinlenerek koyuyorum.

İyi günler diliyorum.or.{Bitmap myBitmap = new Bitmap(pictureBox1.Image); int boygercek = myBitmap.Width;int yangercek = myBitmap.Height en = 128;boy = 128System.Drawing.Graphics grafik = System.Drawing.Graphics.FromImage(pictureBox1.Image);Bitmap olusan = new Bitmap(myBitmap, Convert.ToInt32(en), Convert.ToInt32(boy)); olusan.Save("C:berat.jpg");}

  • Etiketler;
H. Berat Yıldırım
1989 Isparta doğumlu.İstanbul'da yaşıyor. Yaklaşık 7 sene kadar internet üzerinde freelance ve firma olarak birçok kurumsal ve bireysel web sitesi projelerinde yer aldı. Bir dönem 3 arkadaşı ile birlikte Ebitech Bilişim Çözümleri isminde firmaları ile hizmet verdiler. <p>2008 yılından bu yana da İstanbul Arel Üniversitesi'nde Matematik - Bilgisayar (İngilizce) + İşletme eğitimine devam ediyor. <p>Şu an ASP.NET, ASP, C#, Dreamweaver, SQL Server üzerine projeler üretiyor ve vakit buldukça makaleler yazıp dersler veriyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

saveleyecegimiz targeti kendimiz belirlemek icin savefiledialog mu kullanmamiz en sonuna?
Merhabalar.Yukaridaki[code] olusan.Sace(@"C:berat.jpg");[/code] aynı görevi yapıyor zaten yapmasanız da direk kaydediyor.Ama dilerseniz kendiniz geliştirip bunu SaveFileDialog ile de geliştirebilirsiniz.Saygılarımla.

Yukarı Git