Resme Sihirli Dokunuşlar

Resminize sihirli bir dokunuşla harika bir efekt vererek gözle görülür bir cazibe katmaya ne dersiniz?

Resminize sihirli bir dokunuşla harika bir efekt vererek gözle görülür bir cazibe katmaya ne dersiniz?

Adım 1
İlk önce işlemi yapacağımız resmi açalım. Ben aşağıdaki resmi kullanıyorum:

Adım 2
Resmi açtıktan sonra layer paletindeki yeni layer butonunun solunda yer alan butona tıklayarak bir Curves adjustment layer oluşturun. Ya da şu yolu izleyin: Layer>New Adjustment Layer>Curves. Bu adımın amacı odaya bir parça ruhani bir hava katmak, bu havaya az bir parlaklık eklemek ve akabinde de renklerde en iyi neticeyi elde etmektir. Bunun için aşağıdaki ayarları yapın:

Adım 3
Şimdi resmin olduğu asıl layer'i seçin ve Selective Color adjustment layer oluşturun. Deri kısımlara ve duvarlara biraz kahverengilik katacağız.

Adım 4
Şimdi tekrar asıl layer'i seçin ve Hue/Saturation adjustment layer oluşturun. Colorize seçeneği işaretli olmasın, dikkat edin. Aşağıdaki ayarları yapın:

Adım 5
Şimdi 30px boyutundaki keskin fırçayı alın ve araçlar paletindeki foreground rengini siyah yapın. Hue/Saturation adjustment layer'in seçili olduğundan emin olun ve dikkatli bir şekilde her iki kanepenin üzerini de fırça ile dolaşın. Bu işlem kanepeleri arka plandan ayırıcı bir hava katacaktır.

Adım 6
Şimdi Hue/Saturation adjustment level hala seçili iken opacity ayarını %75 yapın.


Adım 7
Şimdi yapacağımız işlem çok önemli. Asıl resmin olduğu orjinal layer'inizi çoğaltın (duplicate) ve Filter>Blur>Gaussian Blur menüsünden aşağıdaki ayarları uygulayın.

Adım 8
Şimdi yeni layer'in opacity ayarını %68 yapın. Bu işlem resim üzerinde hayal imiş izlenimi verecektir.

Adım 9
Kanepelerin çok bulanık olmaması gerekiyor. Öyleyse silgiyi alın ve 30px soft bir şekilde %60 opacity ve %100 flow ayarı ile kanepelerin üzerini silin.

Adım 10
Şimdi işlemlerimizi tamamlamış olduk. Bu temel dokunuş adımları ile her resme sihirli efektler uygulayabilirsiniz. Resminize böylece kalite kazandırabilirsiniz. Ben resme bir de yazı ekledim. Sonuç aşağıda:

NOT: FX Designing sitesinden çevirdim.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 13 yıl önce
gayet orjinal ve bir o kadar da ''sık'' kullanılan bir çalışma sanırım ... yani baya bir yerde görüyorduk bu uygulamayı ( reklam çalışmalarında ) ... tşk'ler, gerçekten.
• 12 yıl önce
Ellerine sağlık hocam
• 11 yıl önce
merhaba. bana bu yaptığınız örneği cs3 türkçe için nasıl yapıldığını anlatabilirmisiniz. Bu arada harika bir çalışma. Çok teşekkür ederim paylaşımlarınız için
• 11 yıl önce
yaptım ama sanırım yanlış oldu :uzul:
• 10 yıl önce
süper bi çalişma paylaim için sagolun bu arada davut polatı tanıyormusnz acaba cvp?

Yukarı Git