Resme Kuru boya Efekti Uygulamak

Bu dersimizde photoshop programını kullanarak güzel bir kuyu boya efekti ile resimlerimize farklı bir görünüm sağlayalım.

Merhaba;

Bu dersimizde photoshop programını kullanarak güzel bir kuyu boya efekti ile resimlerimize farklı bir görünüm sağlayalım.

İstediğiniz herhangi bir resmi Photoshop'ta açıyoruz File > Open veya Ctrl+O kısayolu ile resmimizi sahneye çağırıyoruzResmimiz sahne geldikten sonra Ctrl+J veya üst menüden Layer > Duplicate layer ile resmimizin bir kopyasını çoğaltıyoruz. Kopyasını oluşturduğumuz resmin layer modunu divide olarak ayarlıyoruz ayarladıktan sonra aşağdıkine benzer beyazımsi bir görünüme dönüşecektir resmimiz:Resmimiz beyazımsı bir hal aldı. Eski görünümünden eser kalmadı. Şimdi o can alıcı hamlemizi yapalım ve resmimize çok güzel görüntü katalım.

Bunun için üst menüden : Filter > Blur > Gaussian Blur yolunu takip edelim. Karşımıza küçük bir pencere çıkacaktır. Burada vereceğimiz değer değişiyor, ben 4.8 gibi bir değer verdim. Lakin siz istediğiniz değeri verebelirsiniz. Hangisi hoşunuza gidiyorsa.

Hepsi bu kadar. Resmin ilk hali yukarda, son hali:Nasıl yapıldığını görüntülü olarak izlemek isterseniz, tıklayın.

Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git